2009

Dáda

20 prosince 2009
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dáda

20.12. 2009 jsem s Věrkou navštívila představení Dády Patrasové v Městské knihovně v Praze. Před přestavením jsme si prohlédly Staroměstské náměstí, kde byla fakt děsná kosa. To se jinak nedá napsat, protože zima – to je málo. Nepomohl ani svařáček, ani horká čokoláda a trdelník…po necelé hodině jsme se utíkaly schovat do knihovny.

Představení bylo krásné a Věrka si ho opravdu užila. Nejen že vyhrála soutěž ve zpěvu, ale díky Dádině profesionálnímu přístupu, se stalo jejím zřejmě životním zážitkem. Na plném jevišti si Dáda všimla bimbající se postavy a sama za Věrkou přišla, protože pochopila, že ona za ní přijít nemůže.  A stalo se neskutečné !  Věra skutečně tančila se skutečnou Dádou…tento zážitek, jen tak něco nepřekoná.

Dádo děkujeme ! (more…)

O kouzelné peci

20 prosince 2009
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem O kouzelné peci

Ve tředu 16.12. 2009  jsme v chomutovské Kassu navštívili divadelní pohádku O kouzelné peci, Divadla v pytli Petra Stolaře. Nejvíce všechny pobavil ,,pobrkaný“, koktavý čert, který se do děje tak zamotal, že nakonec musel do pekla odnést sám sebe. Celé představení gradovalo diskotékou a nechyběla ani ,,mašinka“. Pohádka byla opravdu interaktivní a bavily se nejen děti, ale i rodiče.

Děkujeme pořadatelům za hezké předvánoční odpoledne.

(more…)

Lucinka

20 prosince 2009
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Lucinka

Dnes se ve 4,40 se Andree Löblové narodila dcera Lucie 3,385kg a 52cm.

Přejeme jí i celé její rodině pevné zdraví a hodně štěstí do života.

Okresní konference OO SPMP a výroční členská schůze Asociace Pro HANDICAP

18 prosince 2009
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Okresní konference OO SPMP a výroční členská schůze Asociace Pro HANDICAP

Okresní konference OO SPMP Chomutov


26.11. 2009 se konala okresní konference OO SPMP Chomutov a výroční členská schůze Asociace Pro HANDICAP.

Předmětem jednání okresní konference byla transformace OO SPMP. Osamostatněním jednotlivých kolektivních členů vznikly nové místní organizace s právní subjektivitou. Viz zápis.

Dne 7.12. 2009 byl vystaven nový registrační list pro Okresní organizaci SPMP Chmutov, Asociace Pro HANDICAP.

Dalším bodem setkání byla členská schůze Asociace Pro HANDICAP. Tu jsme pojali jako malou oslavu Benefiční aukce a přípravu na Vánoce. Základem byla společná večeře – řízek s bramborovým salátem. Jako již tradičně následovaly kuželky, které si děti náležitě užily.

Zápis z členské schůze ke stažení  zde.

(more…)

Mikulášská nadílka

10 prosince 2009
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka

Stalo se již tradicí, že čertovskou družinu a hlavně Mikuláše očekávají naše děti společně. Snad proto, že v množství je síla, sešlo se nás přes 50 dětí a rodinných příslušníků. Útočiště jsme tentokrát nalezli v kavárně Café Atrium. Atmosféra panovala sváteční, jen děti se nemohly dočkat nadílky. Čerti byli letos shovívaví a andělé s Mikulášem štědří. Brambory a uhlí nedostal nikdo, tedy aspoň se tím nikdo nechlubil. Děti byly asi po celý rok vzorné, protože nám žádné nechybí…

Všem zaměstnancům kavárny Café Atrium  patří naše poděkování nejen za příjemné prostředí, které pro nás připravili, ale že se nám věnovali mimořádně i v sobotní podvečer.

Ještě větší poděkování patří Mikulášovi a jeho družině, že na nás nezapomněl a taky proto, že si ho musíme trochu předcházet.

(more…)

Zvonková aukce

10 prosince 2009
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zvonková aukce

Benefiční aukci pořádalo Oblastní muzeum v Chomutově a Asociace Pro HANDICAP.
Společným tématem všech předmětů, které byly v aukci nabízeny byly zvony, zvonky, zvonečky, rolničky a vše cinkací… S nabídkou přispět svou tvorbou do aukce bylo osloveno množství výtvarníků, řemeslníků a v neposlední řadě handicapovaných dětí. Výsledkem jejich snahy se vyskytla široká škála autorsky zpracovaných děl – fotografií, maleb, soch, keramických výrobků, krajek či zvonkoher. V aukci naleznete rovněž některé praktičtější zástupce daného tématu – šperky, starožitnosti, hračky a další.

(more…)

Pomozte dětem

23 listopadu 2009
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pomozte dětem

V letošním roce jsme u Nros sbírky Pomozte dětem uspěli s individuálním projektem na tandemové kolo pro Vojtu Deáka.
Děkujeme ,, Kuřeti“,  gratulujeme Vojtovi a přejeme mu, aby jemu a celé rodině přineslo kolo mnoho krásných společných zážitků.
Foto ze slavnostního předávání v Praze. (more…)

Kůň 2009 –Lysá nad Labem

22 listopadu 2009
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kůň 2009 –Lysá nad Labem

Ve dnech 18. – 20.9. probíhala v Lysé nad Labem mezinárodní výstava Kůň 2009, kde se mimo koní, jezdeckého sportu a dalších nezbytných potřeb pro ,,koňáky“, vystavovaly a předváděly kočáry a povozy. To byla výzva a tak jsme vyrazili.
Po příjezdu do Lysé nás přivítaly rozkopané ulice města, takže vozíčkáři měli ,,trochu“ komplikovanější přesuny. Na to jsme ale zvyklí. Téměř nesnesitelné bylo však ubytování v ubytovně Helena v Čechově ulici u RNDr. Grocholové. (more…)

Pohádkový les

22 listopadu 2009
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pohádkový les

Všem je nám moc líto, že prázdniny už skončily a krásné letní večery u ohýnků jsou nenávratně za námi. S partou přátel a kamarádů jsme se rozhodli, že si tuto idylku ještě trošku prodloužíme a využili jsme k tomu posledních teplých zářijových dní. Sobota 12.září byla pro naše setkání jako stvořená. Krásný teplý večer přímo vyzýval k (more…)

Hoslovice

22 listopadu 2009
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hoslovice

Program psychorehabilitačního pobytu byl sestaven s ohledem na postižení zúčastněných dětí a na celkový počet účastníků. Byl z části organizován ( hipoterapie, výlety s Wagonettou, program pro děti, společné akce ) a částečně měl volný charakter ( návštěva hradů a zámků ), kde se vytvořily skupiny rodičů s přibližně stejně schopnými dětmi. Rodiče si potom sami rozhodli kam se vydají, jakou kulturní památku navštíví a jaké tempo si k její prohlídce zvolí. Největší ohlas měla návštěva hradu ve Srakonicích a muzem s loutkami v Prachaticích. Dále jsme navštívili Kratochvíli, Dub, Kašperk, Kozel, vodní hrad Švihov, Rábí, Helfenburg a další. Velkým zážitkem nejen pro děti byla večerní stezka odvahy. Třešínkou na závěr pobytu bylo opékání prasátka a buřtíků.

S ohledem na nepřízeň počasí ( téměř každý den pršelo ) byl pobyt vydařený a děti i rodiče si z něj odnesli mnoho nezapomenutelných zážitků. (more…)

Další stránka »