AKCE

Keramický kroužek

28 února 2018
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Keramický kroužek

Keramický kroužek probíhá 1x týdně na ZŠ a MŠ 17 listopadu. Sdružuje rodiče a jejich děti v nestresujícím prostředí a dává tak průchod jejich fantasii. Výrobky, které zde vlastnoručně vyrobí pak mohou zpeněžit při různých příležitostech, nebo je prodávat na farmářských trzích, kterých se pravidelně zúčastňují. Výroba keramiky má pro rodiče i děti relaxační a terapeutické účinky a přináší jim zejména:
1. Zlepšování jemné motoriky
2. Integrace do přirozeného prostředí
3. Příprava na zaměstnání
4. Nácvik sebekontroly a sebeovládání

Hiporehabilitace

27 února 2018
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hiporehabilitace

Rodiče s postiženými dětmi se setkávají 2x týdně, aby svým dětem dopřáli nenahraditelnou formu rehabilitace, kterou hiporehabilitace beze sporu je. Všechny děti i rodiče si již zvykli na pravidelná setkání , při nichž nenásilnou formou zlepšují fyzickou i psychickou zdatnost dětí, ale i se pobaví a předají si spoustu důležitých informací, které se týkají problematiky handicapovaných.
Výsledkem rehabilitace nemá být pouhé zlepšení rozsahu kloubu nebo snížení tonusu ve svalech, ale zlepšení kvality života. Jinak řečeno – z rehabilitačního pohledu je jedno, kolik stupňů pohyblivosti má loket, důležité je, zda se pacient nají či obleče. Proto i hodnocení výsledků rehabilitace je obtížné pro vědu, ale celkem jednoduché pro pacienta. Hipoterapie není samospasitelnou metodou, ale zvyšuje účinky základních terapií při léčbě dětské mozkové obrny, kterými jsou Vojtova metoda popř. Bobath koncept. Její působení na psychiku člověka umožňuje lepší sebehodnocení i lepší integraci mezi ostatní. Lidem, kteří nemohou chodit kůň daruje,,nové nohy“ a umožní dostat se do míst, kam dosud nemohli. Tím vším a mnoha dalšími způsoby naplňuje ideu rehabilitace člověka jako bytosti s fyzickou schránkou a duší, člověka, žijícího v komunitě lidí.

Děkujeme Statutárnímu městu Chomutov za podporu hiporehabilitace pro osoby se zdravotním postižením

Krásné prožití vánočních svátků a pohodový rok 2018

22 prosince 2017
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Krásné prožití vánočních svátků a pohodový rok 2018

Příměstský tábor Lesná 2017

11 září 2017
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Příměstský tábor Lesná 2017

Již podruhé vyrazili děti a mladiství z chomutovské Asociace Pro HANDICAP do Krušných hor do školícího střediska Lesná, kde během týdne zažili skutečný táborový pobyt. Vedoucí tábora, které jim byly po celou dobu i osobními asistentkami, si pro ně připravily aktivity, které se odehrávají i na táborech pro zdravé děti. Většina jich byla realizována venku na čerstvém vzduchu. Každodenní vycházky byly většinou účastníků vítány, ale našli se i tací, kteří malinko „bručeli“, ale vždy se do programu v rámci svých možností zapojili. Počasí jim přálo a tak bez problémů zvládli i 2 mlhavé dny.  Během pobytu nechyběl táborový oheň, opékání buřtů, kytara, sportovní závody, ale i hledání hub v blízkých lesích. Účastníci zažili i výpravu za pokladem.  Truhla s pokladem byla ukrytá velmi důkladně, a o to víc způsobila větší radost. Uprostřed týdne do areálu přijela vagoneta tažená 2 koňmi a táborníky vyvezla na 5 kilometrový okruh do blízkých vesnic. Vzhledem k tomu, že na každý den byly připravené jiné aktivity, byl táborový týden pro všechny nevšedním zážitkem. Poslední den si pro děti přijeli odpočinutí rodiče a odváželi si zkušené a nadšené táborníky, kteří se už teď těší na příští rok. Tábor byl spolufinancován z rozpočtu Statutárního města Chomutova a dotačního programu Ústeckého kraje a Nadace ČEZ.

  

  

  

 

   

    

 

    

  

  

 

 

Děkujeme všem sponzorům za podporu.

        

Lutová 2017

6 srpna 2017
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Lutová 2017

Prázdninový pobyt Asociace Pro Handicap

Jak se již stalo tradicí, tak i letos se uskutečnil psychorehabilitační pobyt postižených dětí s jejich rodinami, v malebném koutě jižních Čech, v obci Lutová na Třeboňsku. Rovinatý terém Třeboňské rybniční pánve a okolí Lutové je protkáno sítí cyklostezek a tras, vytyčených přímo pro vozíčkáře. Děti s rodiči se tak mohly naplno věnovat turistice a cyklistickým výletům na speciálních kolech. Jízda na nafukovací kanoi, šlapadlech a koupání v nedaleké pískovně Tušť bylo téměř nutností k přežití tropických veder, která panovala po celý týden. V průběhu pobytu byl vyzkoušen nový typ invalidního vozíku vhodný pro náročnější podmínky, který nám zapůjčila firma Mave ze Vsetína.

Účastníci pobytu navštívili město Petra Voka- Třeboň. Všichni byli uchváceni malebností historického centra a nenechali si ujít okružní jízdu vláčkem „Třeboňáčkem“ s nenapodobitelným komentářem Petra Nárožného. Také projíždka výletním parníkem po rybníku Svět nepostrádala své kouzlo.

Nedocenitelným atributem nejen tohoto pobytu je výměna znalostí a zkušeností z praktického života, týkajících problematiky pečujících rodin. Též vzájemná psychická podpora není zanedbatelným prvkem takovýchto projektů

Psychorehabilitační pobyt uspořádala chomutovská Asociace Pro Handicap za podpory Statutárního města Chomutov.

hiporehabilitace Hrádečná

20 února 2017
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem hiporehabilitace Hrádečná

Asociace Pro HANDICAP provozuje hiporehabilitaci v jízdárně na Hrádečné již několik let.           Poskytuje ji lidem s postižením (ZTP/P) zdarma.
Tato služba je spolufinancována z fondu Statutárního města Chomutova.

Statutární město ChomutovNadace ČEZ

Velké Losiny

20 listopadu 2016
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Velké Losiny

V týdnu od 2.10 do 9.10.2016, se členové Asociace Pro HANDICAP vypravili do termálních lázní Velké Losiny. Cestu započali na chomutovském nádraží v 6:00 a kolem poledne, již byli na místě. Cesta vlakem byla plná překvapení ne vždy příjemných. České dráhy totiž neposkytují služby pro handicapované v rozsahu, na který jsme byli v minulosti zvyklí při cestování s tolika postiženými. Ale cestu tam i zpět jsme zvládli, „bez ztráty kytičky“.

V lázních nás už čekaly samé příjemné zážitky ve formě teplých léčivých k

oupelí, masáží nebo jízdy na tobogánu. Podnikali jsme procházky po blízkém okolí, kde jsme navštívili celodřevěný kostel, místní pálenici nebo papírnu. Tam si děti vyzkoušely ruční výrobu papíru a každý si vyrobil svoje originální přáníčko. Ke konci pobytu jsme si prohlédli zámek, proslulý čarodějnickými procesy a též se nechali vyvézt lanovkou na Dlouhé stráně za účelem prohlídky ojedinělého vodního díla – přečerpávací vodní elektrárny. Tento bod zájezdu byl splněn pouze z části – na

hoře byla děsná mlha a nebylo nic vidět 🙁

Tato akce se uskutečnila za podpory Statutárního města Chomutova.

příměstský tábor Lesná 2016

2 srpna 2016
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem příměstský tábor Lesná 2016

Děti z Asociace Pro Handicap, se v týdnu od 18. do 22. července, zúčastnily pobytu v horském areálu Lesná v Krušných horách. Společně si užívaly procházky, hry na louce a v rámci celodenního výletu si udělaly výšlap na televizní vysílač Jedlák, kde zjistily, co se stane, když dojde baterie v el. vozíku. Byly se podívat v Krušnohorském muzeu a prohlédly si zvířátka v nedaleké farmě. Společně si užily spoustu zábavy a prověřily své schopnosti na stezce odvahy.                                                                                           Už teď se těší a plánují tábor na příští rok.
Realizováno za finanční podpory statutárního města Chomutova.

chomutovm

Bořetice 2016

2 srpna 2016
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bořetice 2016

V druhém prázdninovém týdnu, vyjely děti z Asociace Pro Handicap, za hranice Čech, až na dalekou Moravu, do Bořetic, které se nacházejí v malebné oblasti Pálavských vrchů. Po dlouhé cestě se ubytovaly v penzionu ,,V zahraničí“, který je položen přímo mezi vinicemi. A mohl začít týden překvapení a zážitků.
První den byla samozřejmě seznamovací diskotéka, při které se vytratily veškeré zbytky únavy po cestě. Další dva horké letní dny, kdy teplota dosahovala k 38°C, strávily děti na krásném, čistém koupališti v Němčičkách. Následně se ochladilo na provozní teplotu a byl konečně prostor pro výlety. Při návratu, z výletu na zámek Mikulov, se konala vyhlídková plavba lodí po novomlýnských nádržích. Dále navštívily zámek Valtice a Lednice, kde se opět projely lodí po kanále v zámeckém parku. V průběhu celého týdne probíhaly průběžně návštěvy rozhleden, kterých je v tomto kraji opravdu nespočet. Poslední den pobytu se odehrál souboj v minigolfu a v odpoledních hodinách byla uspořádána návštěva vinného sklípku s odborným výkladem vinaře.

Byl to krásný týden plný zážitků.
Touto cestou děkujeme Nadaci AGROFERT, která pobyt podpořila.

Narozeniny Daniel a Veronika

10 července 2016
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Narozeniny Daniel a Veronika

Krásné odpoledne prožily děti z Asociace Pro Handicap ve sportovním areálu Duha v Chomutově. Futsalisté ze Spolku Chomutovská liga malého fotbalu pro děti připravili různé soutěže a všechny poté byly odměněny medailemi a sladkostmi. I přes závěrečný déšť se sportovní odpoledne dětem líbilo a odměnou pro organizátory byla jejich radost a nadšení při soutěžení. Jako hlavní program odpoledne byla oslava 18. narozenin Daniela Klementa a 26. narozenin Veroniky Heřmanové. I tato část odpoledne se povedla a oslavenci byli s jejich oslavou rozhodně spokojeni. Akce se zúčastnily i děti z Dětského domova Vysoká Pec a přispěly tím k hezkému odpoledni. Velké poděkování patří všem, kteří se na této akci podíleli a v neposlední řadě majiteli areálu panu Vojtěchu Čihařovi a funkcionářům Spolku Chomutovská liga malého fotbalu Jiřímu Kupcovi, Pavlu Fárovi a Martinu Jacklovi.

Další stránka »