AKCE

HM Globus podporuje Asociaci Pro Handicap

5 dubna 2023
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem HM Globus podporuje Asociaci Pro Handicap

Koupí vánočky uděláte dobrý skutek – pomůžete chomutovským rodinám pečující o děti s handicapem.

Vánočky

4 února 2023
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánočky

Vánoční charitativní prodej vánoček byl opět velmi úspěšný.
V tomto týdnu v Globusu proběhlo slavností předání šeku Asociaci Pro Handicap v hodnotě 10 275 Kč. Děkujeme vedení a zaměstnancům Globusu za podporu a pekařům, že skvěle pečou a pomáhají. Výtěžek bude použit na činnost Asociace, která podporuje rodiny pečující o děti s handicapem.
Děkujeme i všem těm, kteří si vánočku zakoupili.

  

Psycho-rehabilitační pobyt rodin ve Skalné

11 září 2022
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Psycho-rehabilitační pobyt rodin ve Skalné

Jako každým rokem uspořádal i letos pobočný spolek SPMP ČR Asociace pro Handicap týdenní pobyt rodin s postiženými dětmi.

Tentokrát byla zvolena oblast nejzápadnějšího koutu Čech – Chebská pánev. Dočasným domovem se stalo ubytovací zařízení s restaurací „Pod komínem“ v malebném městečku Skalná. Nikdo z účastníků pobytu před tím tento kraj neznal a byli jsme velmi mile překvapeni jeho malebností. Proto také vedly kondiční a rehabilitační vycházky a výlety hlavně do přírody, dále pak do proslulých lázní a na historické památky.

Navštívili jsme, mimo jiné zajímavosti, proslulý Chebský hrad a tvrz Seeberg. Také jsme prošli město Františkovy Lázně, které se pyšní svoji neopakovatelnou atmosférou. Zlatým hřebem programu byl pak výlet do rezervace SOOS, kde byl proveden průzkum naučné stezky s vývěry bahenních sopek a plynů. Mimochodem, trasa je výborně přizpůsobena vozíčkářům. Expedice do SOOS byla, k radosti nejen dětí, korunována projížďkou úzkokolejnou dráhou. Také jsme podnikli výpravu na sopečný útvar Železná hůrka, což je jedna z mála skutečných sopek na našem území.

Setkání rodičů postižených dětí, setkání lidí se stejnými problémy, se stejným přístupem k práci a k životu, setkání dětí samotných mezi sebou a jejich sociální začlenění, to jsou hlavní aktiva takovýchto akcí, které náš spolek organizuje.

Na závěr dovolte poděkování sponzorům bez kterých by se tento pobyt nemohl uskutečnit.

   

Tábor II – srpen 2022

23 srpna 2022
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tábor II – srpen 2022
V letošním roce se naskytla možnost konání II. tábora AP a to díky mimořádné finanční podpoře ze strany SPMP ČR a projektu obchodního domu GLOBUS – lepší život.
Tentokrát byl tábor koncipován pro těžce handicapované, kteří jsou odkázáni na nepřetržitou individuální asistenci. Ke každému postiženému tedy připadl jeden asistent. Toto bylo umožněno již výše zmíněnou finanční dotací GLOBUS – Fórum dárců.
Tábor proběhl ve dnech 6. 8. – 13. 8. 2022. Místo konání bylo vybráno v nádherném prostředí osady Brandov na saské hranici. Místo se nachází v bezprostřední blízkosti horské farmy, takže setkání s hospodářskými zvířaty včetně komentovaného krmení bylo na každodenním pořádku. Kontakt se zvířaty má, jak známo, blahodárný vliv na lidskou psychiku, v případě těžce postižených to platí dvojnásob. Další událostí akce byli aktivity spojené s hyporehabilitací, což je ostatně pravidelná aktivita Asociace Pro HANDICAP.
Přesto, že se tábor konal uprostřed horské přírody, měli účastníci díky výběru ubytování komfort přiměřený jejich handicapu. V místě se nacházel i bazén, který byl v horkých letních dnech s povděkem využíván. Ukončení tábora bylo tradičně korunováno opékáním špekáčků, což bylo radostně všemi kvitováno.
Díky za možnost uspořádání tohoto tábora pro postižené děti patří především statutárnímu městu Chomutov, SPMP ČR a obchodnímu domu GLOBUS Chomutov, kteří přispěním nemalé částky umožnili konání této akce.
Pro všechny účastníky tábora to byl nezapomenutelný zážitek a tábor tak splnil své cíle ve smyslu integrace postižených lidí do společnosti.
    

Tábor červenec 2022

23 srpna 2022
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tábor červenec 2022
Jako každý rok se začátkem prázdnin konal tábor pro postižené děti a mladistvé pořádaný Asociací pro HANDICAP Chomutov. Tentokrát opět v horském areálu Lesná v Krušných Horách.
Táborníky provázela během pobytu řada aktivit.
Již tradičně různé hry, „hledání pokladu“, stezka odvahy, koulovaná…. Děti také popustily uzdu své kreativitě při malování na kamínky, savování triček nebo psaní tábornického deníku. Další událostí akce byly aktivity spojené s koňmi, tak jak se již stalo tradicí. Proběhly hyporehabilitační jízdy na koních, tyto jsou ostatně pravidelnou aktivitou organizace. Další den byl pár koní zapřažen do vagonety přizpůsobené pro handicapované a proběhly projížďky po přilehlém nádherném okolí horské destinace.
Z brusu novou aktivitou bylo držení nočních hlídek, kdy 3 členná hlídka vždy spala ve stanu. Táborníci byli seznámeni s tím, jak si připravit jednoduchou večeři, jako například trenčianský párok s fazulou a jiné nutričně hodnotné dobroty, na polním vařiči.
V rámci rybářského kroužku spolku Handisport byl uspořádán společný výukový rybolov na přilehlém jezírku s přihlédnutím k rybolovné technice Plavaná.
Ukončení tábora bylo tradičně korunováno opékáním špekáčků, což bylo radostně všemi kvitováno. Definitivní tečkou za táborem byl monstrózní dort upečený dlouholetou členkou a místopředsedkyní Asociace Pro HANDICAP a vyhlášenou to pekařkou dobrot, paní Věrou Kupcovou.
Díky za možnost uspořádání tohoto tábora pro děti a mladistvé s postižením patří především Statutárnímu městu Chomutov a Ústeckému kraji, kteří podpořili náš projekt a umožnili konání této akce.
Pro všechny účastníky tábora to byl nezapomenutelný zážitek a tábor tak splnil své cíle ve smyslu integrace postižených lidí do společnosti.
      
  

Hiporehabilitace 2021

3 února 2022
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hiporehabilitace 2021

Rodiče s postiženými dětmi se setkávají i několikrát týdně, aby svým dětem dopřáli nenahraditelnou formu rehabilitace, kterou hiporehabilitace beze sporu je. Všechny děti i rodiče si již zvykli na pravidelná setkání, při nichž nenásilnou formou zlepšují fyzickou i psychickou zdatnost dětí, ale i svou. Při doprovodu svých ratolestí, na které při jízdě dohlíží se nejen pobaví, ale předají si spoustu důležitých informací, které se týkají problematiky handicapovaných. To vše kousek od domova, na horách a na čerstvém vzduchu.

Hiporehabilitace je jednou z neoblíbenějších a nejvyhledávanějších služeb, které našim klientům poskytujeme.

Tato služba je poskytována za podpory Statutárního města Chomutov.

 

Vánoční vánočková akce – Globus Chomutov

20 prosince 2021
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánoční vánočková akce – Globus Chomutov
Vedení HM Globus Chomutov se rozhodlo podpořit naši činnost a to 25,- Kč z každé prodané máslové vánočky de luxe. Akce probíhala v období 2. – 12. prosince v Globusu Chomutov. Celkem se v uvedeném období prodalo 164 vánoček a vedení HM GLOBUS Chomutov věnovalo na činnost Asociace Pro HANDICAP částku ve výši 4.100,- Kč.  Velice si vážíme tohoto daru a děkujeme za spolupráci.
         
      

Krásné prožití vánočních svátků a úspěšný rok 2022

19 prosince 2021
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Krásné prožití vánočních svátků a úspěšný rok 2022

Děkujeme za podporu všem našim příznivcům a přejeme krásné prožití vánočních svátků a úspěšný rok 2022.

    

 

Handisport, z.s. vyjel za Davidem do ZOO

13 října 2021
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Handisport, z.s. vyjel za Davidem do ZOO

V sobotu 9.10. se uskutečnil dlouho plánovaný, díky koronaviru odkládaný a velmi očekávaný tématický výlet do Pražské ZOO.

Před dvěma lety mně přišel e-mail, že shání nového zaměstnance do zoologické zahrady v Praze a to do skupiny pomocně technických pracovníků. Podmínkou pro přijetí žadatele bylo, že mu byl přiznán invalidní důchod. E- mail jsem přeposlala s myšlenkou, že je škoda, že je to v Praze. Vůbec jsem při tom nepomyslela na Davida, který byl v minulých letech aktivním členem Asociace Pro HANDICAP a odstěhoval se do Prahy. Za pár dní mně volala Davidova maminka, že David nastoupil do zaměstnání! Měla jsem opravdu velikou radost, protože Davida znám a vím, že je moc šikovný a pracovitý. Moc si ale nevěří. Bohužel práce ve školách není na sebedůvěru lidí s mentálním a tělesným postižením zaměřena, proto je většinou provází pochybnosti o svých schopnostech téměř celý život.

Moc mně těší, že přes počáteční problémy se David sžil s kolektivem a práci si udržel. V práci je spokojený a je prospěšný. Dle slov hlavního zahradníka Bc. Davida Šimpacha si údržbu rozlehlého areálu zoologické zahrady už neumí představit bez pomoci těchto lidí. Říkal, že spolupráce s nimi je v mnoha ohledech jednodušší a příjemnější, než se zdravými.

Výletu se mimo členů HANDISPORTU zúčastnila Mgr. Vlasta Němečková, výchovný a kariérový poradce, stř. Jirkov Střední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov a žáci zmíněné školy. Účelem jejich pozvání bylo nejen zajištění sobotního výletu, ale především zprostředkování přímého kontaktu jak se zaměstnavatelem člověka s postižením, tak se samotným zaměstnancem tak, aby byli schopni práci s postiženými lidmi předat ve svém bydlišti jako dobrý příklad z praxe.

Sponzorem celé této akce byl Nadační fond Severočeská voda.

Dana Patočková

 

   

Lutová 2021

15 září 2021
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Lutová 2021

Po dlouhé, koronavirem vynucené pauze, jsme mohli uskutečnit v závěru prázdnin společný pobyt členů Asociace Pro HANDICAP v námi tak oblíbené Lutové v Jižních Čechách. Bohužel nám letošní počasí nebylo příliš nakloněno a převládlo chladno a deštivo.

Díky chladnějšímu počasí jsme ale mohli podnikat výlety do okolí např.do Chlumu u Třeboně s vycházkou a průtrží mračen okolo rybníka Hejtman nebo do samotné Třeboně a plavbou parníkem po rybníku Svět. Celodenní výlet jsme pak podnikli do Českého Krumlova, který měl být dle zpravodajství téměř bez turistů…, ale byla to zřejmě novinářská kavka…

Nemohli jsme se sice koupat v oblíbené pískovně Tušť, ale někteří se rozhodli pro sběr lesních plodin a někdo navštívil továrnu na keramiku v Jarošovicích.

Pobyt celkově přispěl k integraci postižených do společnosti a umožnil pečujícím rodičům výměnu zkušeností a poznatků z praxe.

Pobyt byl realizován za finanční podpory Statutárního města Chomutov.

  

  

   

    

  

    

Další stránka »