AKCE

Poděkování chomutovskému Globusu

9 února 2024
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Poděkování chomutovskému Globusu

Děkujeme vedení chomutovského Globusu za několikaletou podporu spolku Asociace pro HANDICAP. Děkujeme všem zaměstnancům za nezištnou podporu a lidský přístup k našim členům. Moc si toho vážíme, že nám pomáháte!

 

Hiporehabilitace 2023

11 ledna 2024
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hiporehabilitace 2023

Rodiče s postiženými dětmi se setkávají i několikrát  týdně, aby svým dětem dopřáli nenahraditelnou formu rehabilitace, kterou hiporehabilitace beze sporu je. Všechny děti i rodiče si již zvykli na pravidelná setkání, při nichž nenásilnou formou zlepšují fyzickou i psychickou zdatnost dětí, ale i svou. Při doprovodu svých ratolestí, na které při jízdě dohlíží se nejen pobaví, ale předají si spoustu důležitých informací, které se týkají problematiky handicapovaných. To vše kousek od domova, na horách a na čerstvém vzduchu.

Hiporehabilitace je jednou z neoblíbenějších a nejvyhledávanějších služeb, které našim klientům poskytujeme.

Tato služba je poskytována za podpory Statutárního města Chomutov.

Vánočky s příspěvkem v Globusu opět v prodeji

7 prosince 2023
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánočky s příspěvkem v Globusu opět v prodeji

Hiporehabilitace za každého počasí

29 listopadu 2023
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hiporehabilitace za každého počasí

I v letošním roce pořádáme pro své členy pravidelné hiporehabilitace 2x týdně za každého počasí. Hiporehabilitace má příznivý vliv na fyzické i psychické stavy našich členů. Služba je realizována díky finanční podpoře Statutárního města Chomutov.

         

Pobyt u moře pro pečující rodiny

11 listopadu 2023
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pobyt u moře pro pečující rodiny

Psychorebilitační pobyt je forma dovolené, která je zaměřena na podporu duševního a fyzického zdraví osob, které pečují o své blízké s handicapem. V Chorvatsku existuje několik možností ubytování, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi s handicapem. My jsme zvolili ubytování s bazénem v blízkosti moře tak, aby pečující nebyli stresováni neustálými přesuny k vodě a mohli si užívat společně s dětmi blahodárného přímořského ovzduší. Ubytování nabízí skvěle vybavené apartmány s výhledem na moře a pozvolným vstupem do moře. Pobytu se zúčastnily tři rodiny. Každá si vybrala termín, který jí vyhovoval. Program pobytu byl přizpůsoben možnostem handicapovaných dětí a silám pečujících. I tak se toho zvládlo mnoho. To znamená především každodenní koupání v průzračném Jadranu, ale i v nádherném bazénu, který byl k dispozici jako součást pronajatého resortu. Každý rodina měla v rámci pobytu možnost vyhlídkové plavby do kouzlených míst odlehlých malých pláží. Dále pod známými maslenickými mosty byly podnikány plavby z Velebitského kanálu do Novigradského moře. Zlatým hřebem všech aktivit byla návštěva koncertu známého hudebníka Robbieho Williamse a to přímo v římském amfiteátru, který se nachází v centru perly Istrie, ve městě Pula. Psychorehabilitační pobyty rodin s postiženými dětmi jsou vyhledávanou, oblíbenou a především nenahraditelnou součástí aktivit, které pro své členy Asociace Pro HANDICAP ve spolupráci se sponzory pořádá.

         

Brandov 2023

17 srpna 2023
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Brandov 2023
Ve dnech 5. 8. 2023 – 12. 8. 2023 uspořádala Asociace Pro Handicap již tradiční tábor pro rodiny těžce handicapovaných dětí, které potřebují stálou asistenci. Po výborné zkušenosti z minulých let, byla pro místo pobytu opět zvolená horská obec Brandov. Velká přilehlá zahrada umožňuje dětem celodenní pobyt na čerstvém vzduchu. K hrám a relaxaci využily trampolínu, pískoviště a za příznivého počasí bazén. Velkou výhodou byla malá farma, kde se děti měly možnost seznámit s domácími zvířaty a s pomocí je nakrmit. Jedno odpoledne proběhla také hiporehabilitace a projížďka wagonetou. Kromě krátkých procházek po okolí, se podařilo uskutečnit výlet do německého BLOCKHAUSENU. Což je stálá výstava dřevěných soch, vyřezaných motorovou pilou. Tyto sochy v podobě zvířat a pohádkových bytostí, si mohly děti osahat, a tak i nevidomí si o nich vytvořili představu. Za nepříznivého počasí se hrály hry: „Člověče nezlob se“, „Tik tak bum“, nacvičovala se sebeobsluha a cvičilo se. Děti se na těchto výjezdech učí v rámci možností pomáhat jeden druhému, vzájemně se pochopit a tolerovat.
Celý pobyt byl velkým přínosem pro děti i dospělé.
TENTO TÁBOR SE UKUTEČNIL ZA PODPORY SPMP-ČR, KTERÉ TÍMTO VELMI DĚKUJEME.
       
    

Konečně moře

23 července 2023
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Konečně moře
Letos se nám podařilo uskutečnit velmi zajímavý tábor pro děti s handicapem, tentokrát u Jaderského moře. Zkušené asistentky zajistily bezproblémovou přepravu vlakem z Chomutova až do letoviska Rovanjska, kde děti strávily 8 netradičních slunečných dní u moře. Aktivity byly nepřeberné a to vedle těch běžných, které se dají provozovat kdekoli jako je např. malování na kamínky, byly těmi hlavními ty, které se dají dělat jen u moře. To znamená především každodenní koupání v Jadranu, ale i v nádherném bazénu, který byl k dispozici jako součást pronajatého resortu.
Každý den byly také organizovány plavby na plavidlech, která byla k dispozici účastníkům tábora. Byl to jednak menší motorový člun vč. kormidelníka k dispozici od majitelů domu, který vozil klienty po dvou přímo z hlavní pláže do kouzlených míst odlehlých malých pláží a dále pod známými maslenickými mosty byly podnikány plavby z Velebitského kanálu do Novigradského moře. Dále byla pro námořní výpravu do Velebitského kanálu využita větší nájemní loď i s kapitánem pro 10 osob, kam se vešli všichni účastníci. Zlatým hřebem všech aktivit pořádaných během tábora byla plavba komerční výletní lodí. Nalodění proběhlo ráno v přístavu Sarigrad Paklenica a dále se pokračovalo Novim Ždrilem do Novigradského moře a odtud do překrásného kaňonu řeky Zrmanja, kde se mj. točilo několik dílů filmu Vinnetou. Dále plavba pokračovala do přístavu Novi Grad, kde byl oběd a koupání v moři. Zpět do přístavu Starigrad se klienti tábora vraceli pozdě odpoledne se zářícíma očima, plni dojmů.
Stravování bylo pro účastníky zajištěno formou plné penze s využitím kvalitních místních surovin. Byl samozřejmě upřednostněn středomořský styl stravování, kde dominuje bílé maso, mléčné výrobky, zelenina, ovoce a prvotřídní olivový olej. Účastníci tábora tak měli možnost se seznámit mimo jiné i s tradiční chorvatskou kuchyní zvanou dalmatsky „iz pod peke“, což je kromě následných chuťových vjemů i show pro diváky.
Ve večerních hodinách celá skupinka sledovala Vinnetouvi příběhy na televizi. Jedním z emotivních momentů byl výlet do skal, kde Vinnetou zahynul. Pro všechny to byly nezapomenutelné zážitky. Některé děti se k moři podívaly poprvé v životě. Tábor pro 7 dětí s různým stupněm postižení se podařilo uskutečnit díky finanční podpoře Statutárního města Chomutov a Nadace ČEZ.

Buřtguláš 2023

18 července 2023
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Buřtguláš 2023
2. července 2023 jsme se sešli u Patzeltů v horské vesnici Nová Ves.
Cílem akce bylo uvařit na ohni kotlíkový guláš a přivítat prázdniny. Domluvena byla i hiporehabilitace, o kterou mají děti vždy velký zájem. Po individuálních jízdách na koních a vystřídání všech zájemců, byla zapřažena vagoneta, a mohlo se vyrazit na projížďku krásnou přírodou Krušných hor. Počasí nebylo zrovna zvlášť příznivé, proto přišel vhod horký „BUŘGULÁŠ“, který se nám opravdu moc povedl. Po jídle a sladké tečce, kterou napekly maminky, došlo i na kytary a zpívání. Setkání bylo jako vždy velkým přínosem nejen pro děti, ale i rodiče.
Všichni si vyměnili zkušenosti a zhodnotili uplynulý školní rok a probrali možnosti do budoucna.
PRÁZDNINY MOHOU ZAČÍT!
   
     

Rybaření v Sedleci

26 května 2023
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rybaření v Sedleci
Předposlední květnový víkend proběhl ve znamení volnočasových a rehabilitačních aktivit v nádherném areálu rybníku Sedlec v obci Maštov.
Víkendový program byl pestrý a doslova nabitý událostmi.
Hlavním programem celé akce byla demonstrativní promo ukázka lovu ušlechtilých ryb, jako je například kapr, tolstolobik, nebo sumec na rybníku Sedlec, kde je trofejních ryb dostatek. Pečlivě organizovaný lov ryb probíhal pod velením vedoucího rybářského kroužku p. Ronalda Patzelta a za asistence dalších zkušených rybářů z řad Asociace. Úlovkům byla ihned, ještě ve vodním živlu, dána svoboda, tak aby ulovené ryby nestrádali a byl tak dán příklad členům rybářského kroužku. V rámci činnosti rybářského kroužku při sdružení byla uskutečněna výuková výstavka rybářského vybavení a náčiní s odborným výkladem, který byl samozřejmě přizpůsoben vnímání klientů.
Další událostí akce byly aktivity spojené s koňmi, tak jak se již v našem spolku stalo tradicí. Proběhly hyporehabilitační jízdy na koních, tyto jsou ostatně pravidelnou aktivitou organizace. Poté byl pár vyšňořených koní zapřažen do vagonety přizpůsobené pro handicapované a proběhly projížďky po přilehlém nádherném okolí podhorské destinace.
Pro znavené účastníky bylo připraveno pohoštění s tradičním opékáním špekáčků, což bylo radostně všemi kvitováno. Setkání rodičů postižených dětí, setkání lidí se stejnými problémy, se stejným přístupem k práci a k životu, setkání dětí samotných mezi sebou a jejich sociální začlenění, to jsou hlavní aktiva takovýchto akcí, které náš spolek organizuje.
 

HM Globus podporuje Asociaci Pro Handicap

5 dubna 2023
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem HM Globus podporuje Asociaci Pro Handicap

Koupí vánočky uděláte dobrý skutek – pomůžete chomutovským rodinám pečující o děti s handicapem.

Další stránka »