2019

Koně 2019

1 prosince 2019
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Koně 2019

Celý rok 2019 měli naši členi možnost využívat hipoterapii na Hrádečné. Specializovaní koně zde pomáhají osobám s handicapem již několik let. Hipoterapie patří dlouhodobě k činnostem, které Asociace Pro HANDICAP pro své členy zajišťuje za podpory Statutárního města Chomutov. Děkujeme.

  

Benefiční představení „… jsme tu s Vámi …“ 2019

14 listopadu 2019
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Benefiční představení „… jsme tu s Vámi …“ 2019

V rámci benefičního představení u příležitosti 50. výročí SPMP (Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v České republice, z.s.). měly handicapované děti milou příležitost poděkovat svým vystoupením všem sponzorům za finanční podporu v roce 2019 a také všem kamarádům a dobrovolníkům za jejich nezištnou pomoc, bez které by se jen stěží obešly.

Pro postižené děti z Asociace Pro HANDICAP bývá benefiční představení velkým svátkem, na který se velmi těší a pilně připravují celý rok. Jejich celoroční práce byla prezentována na prknech, která znamenají svět – v Městském divadle v Chomutově. Návštěvníci měli možnost shlédnout laserovou show, kterou nacvičila děvčata ze SVČ Domeček, pěvecké vystoupení, které si připravily děti z MŠ Palackého Chomutov- sbor RADOST, africké rytmy, které zazněly v podání pěveckého sboru Lísteček ze ZŠ a MŠ 17. listopadu, Chomutov, bubenickou show předvedla školní kapela JAMBO. Dále vystoupili absolventi Konzervatoře Jana Deyla – Daniel Klement, Daniela Leitermannová a Tomáš Hnízdil, studenti Střední škola technicko – gastronomické a automobilní Chomutov a na závěr si všichni zazpívali známé písničky za doprovodu hudebního kroužku kytary a ukulele -SVČ Domeček Chomutov. Celé benefiční odpoledne moderovala Majda z Kouzelné školky, která publikum i účinkující bavila svým osobitým humorem a nejen pro ty nejmenší návštěvníky si na konec připravila pásmo svých veselých písniček.

V předsálí tradičně probíhal prodej výrobků z dílen Asociace Pro HANDICAP.

Výtěžek z prodeje výrobků, ze vstupného a ze sponzorských darů, který letos dosáhl cca 130.000,- Kč, bude použit na činnost Asociace pro Handicap v následujícím roce, a to zejména na provoz keramické dílny, na hipoterapii a na rehabilitační pobyty dětí s handicapem.

Všem sponzorům a partnerům patří obrovské díky za spolupráci a především za podporu. Děkujeme.

  

 

Lutová již počtvrté

20 října 2019
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Lutová již počtvrté

Již počtvrté navštívila Asociace Pro HANDICAP z Chomutova Třeboňsko, konkrétně penzion Vyhlídka v obci Lutová. Vzhledem k tropickému počasí, které poslední prázdninový týden panovalo, trávili členové většinu času v pískovně Tušť, kde si vyzkoušeli například i jízdu na padelboardu nebo šlapadlech. Nechyběly ani krátké výlety do Třeboně, kde se již tradičně konala plavba parníkem po rybníku Svět nebo do Jindřichova Hradce, kde podnikli výlet známou Jindřichohradeckou úzkokolejkou. Při horkých letních večerech jsme si trochu přitopili ohýnkem, na kterém jsme si opekli buřtíky. Nechyběla ani živá produkce našeho multiinstrumentalisty Daniela Klementa, který nás bavil každý večer a hrál až do krve (prstů). Jeden z večerů byl věnován oslavě narozenin a diskotéce, na které se všichni náležitě vyřádili.

Velké poděkování patří panu Zdenkovi Novákovi a osadnímu výboru Lutová, který nám umožnil uspořádat rybářské dopoledne na návsi u místního rybníčku. Úlovky byly zulíbány a ve zdraví vráceny vodě.

 

Tábor pro děti s postižením

20 října 2019
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tábor pro děti s postižením

Táborovým pobytem v prvním červencovém týdnu již tradičně zahájily děti a mladiství z chomutovské Asociace Pro HANDICAP letošní prázdniny v Krušných horách, ve školícím středisku Lesná.

Na tento horský areál padla volba již po čtvrté díky jeho vzdálenosti od Chomutova a zejména ideálnímu terénu, který je vhodný i pro vozíčkáře.

Vedoucí tábora, které jim byly po celou dobu i osobními asistentkami, si pro ně připravily aktivity, které se odehrávají i na táborech pro zdravé děti. Počasí letošnímu táboru přálo a tak děti strávily celý týden plný her venku na čerstvém vzduchu.Tábor se neobešel bez hledání pokladu, šipkované nebo opékání buřtů. V letošním roce nechyběla ani tolik oblíbená projížďka Wagonetou, na kterou se děti vždy velmi těší. Na rozloučení s táborem dostaly děti nádherný a výborný dort od jedné z maminek – paní Kupcové, která je vyhlášenou pekařkou a sponzorkou tábora.

    

Benefiční představení „Jsme tu s Vámi“

20 října 2019
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Benefiční představení „Jsme tu s Vámi“

Dar od nadace ČEZ

1 května 2019
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dar od nadace ČEZ

V loňském roce se nám podařilo prostřednictvím Nadace ČEZ získat pomůcky pro naše kamarádky Verunku a Věrku. Verunka dostala lehokolo, aby mohla sportovat a Věrka dostala přídavný elektropohon k vozíku k cestě za samostatností. Děkujeme nadaci ČEZ.

 

  

V Harrachově společně s Handisportem

1 května 2019
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem V Harrachově společně s Handisportem

Velikonoční prázdniny strávili členové Asociace Pro HANDICAP společně se členy Handisportu tradičně v Harrachově. Všichni společně jsme podnikli několik pěších výletů do okolí. Počasí bylo luxusní a všichni jsme si užívali jarní krkonošský vzduch.

        

Prodejní stánek v Globusu

1 května 2019
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Prodejní stánek v Globusu

Na prodejní stánek v Globusu jsme vyráběli nejen keramiku, ale i velikonoční dekorace. A to byla dobrá volba. Zákazníci alespoň měli z čeho vybírat. V chomutovském Globusu jsme měli umístěný prodejní stánek celý týden a naše „holky“ prodávaly o106.