O NÁS

Poděkování Nástup

4 prosince 2011
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Poděkování Nástup

5. Benefiční představení    „ …jsme tu s vámi… „

Rok se s rokem sešel a handicapované děti měly opět tu milou příležitost poděkovat svým vystoupením všem sponzorům za finanční podporu v roce 2011 a také všem kamarádům a dobrovolníkům za jejich nezištnou pomoc, bez které bychom  se jen stěží obešli.

Pro postižené děti z Asociace Pro HANDICAP  bývá benefiční  představení  velkým svátkem, na který se velmi těší a pilně připravují celý rok. Jejich celoroční práce se prezentovala v tom nejlepším světle na prknech, která znamenají svět – v chomutovském divadle. Zastánci hudby a tance si mohli užít vystoupení nejen našich dětí, ale i hostů z pražské konzervatoře Jana Deyla pro nevidomé a slabozraké, ze školy Jaroslava Ježka pro slabozraké  a nevidomé v Praze, ZUŠ Chomutov a ZUŠ Jirkov. Celým odpolednem provázel herec a moderátor Zdeněk Turek, který publikum i účinkující bavil svým osobitým humorem. Výrobky z dílen Asociace Pro HANDICAP  měli  diváci možnost  zakoupit v divadle a mnozí z nich tak učinili, protože částka z „krámečku“ spolu s dobrovolným vstupným se vyšplhala na  10.500,- Kč.

Celkový výtěžek z 5. Benefičního vystoupení je   120.500,- Kč,

Sponzoři akce:

Statutární město Chomutov, RWE Transgas ,Actherm s.r.o. ,Obec Březno, World Invest – stavební, Word Invest – nápoje, Mudr. Zuzana Pislcejková, Puls investiční s.r.o., NAREKS, Obec Málkov, Lidé a příležitosti s.r.o.,Technické služby Jirkov,  Město Jirkov

Děkujeme!

Prodej výrobků i nadále pokračuje v Jirkově v prodejně Cash & carry (bývalá EDEKA u sauny) a chomutovském muzeu při výstavě betlémů.

Podpořit nás můžete též prostřednictvím veřejná sbírky – zvláštní účet    č. 247987564/300 nebo do označených sbírkových pokladniček.

vice na www.aphandicap.cz

Postižené děti v hlavní roli

5 prosince 2010
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Postižené děti v hlavní roli

Postizene deti v hlavni roli

Křesadlo 2009

7 dubna 2010
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Křesadlo 2009

Křesadlo – „cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“,

aneb poděkování za dobrovolnickou činnost panu  Romanu Pislcejkovi.

Devátý ročník Křesadlo 2009 se uskutečnil 4.března v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Odborná porota tentokrát hodnotila 16 nominací dobrovolníků z celého kraje. Záštitu nad slavnostním ceremoniálem převzala hejtmanka Ústeckého kraje paní Jana Vaňhová a primátor města Mgr. Jan Kubata. Mezi  šesti nejúspěšnějšími a tedy i oceněnými byl i Roman Pislcejk. Cenu za něho převzala  Dana Patočková, p. Pislcejk se dostavil později. Do „síně slávy“ Asociace Pro Handicap je to po Daně Patočkové a Petrušce Písaříkové – Brumeisenové  náš třetí oceněný dobrovolník.

(more…)

Deník Chomutovsko 18.2.2010

26 února 2010
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Deník Chomutovsko 18.2.2010

Ke stažení zde.

Chomutovský Deník

17 února 2010
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Chomutovský Deník

Masopustní veselí skončilo vepřovými hody

Křesadlo 2008

18 ledna 2010
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Křesadlo 2008

Petra Písaříková

Gabriela Hauptvogelová 17.03.2009 09:04
Petra Písaříková - Autor:Gabriela HauptvogelováTřetím ze šesti oceněných, kteří rozdávají svůj čas potřebným, je jednatřicetiletá Petra Písaříková z Chomutova. Sama má dvě zdravé děti, ale věnuje se také zdravotně postiženým dětem. Petra Písaříková už druhým rokem pomáhá organizovat různé akce Asociace pro handicap, která sdružuje rodiny s postiženými dětmi. Snaží se také těmto dětem vyplnit volný čas.
Cena Křesadlo: Žena, která se věnuje zdravotně postiženým dětem
Ke stažení  ZDE

20.11.2009 v Chomutovském Deníku

30 prosince 2009
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 20.11.2009 v Chomutovském Deníku

Zvonky a rolničky vynesly postiženým desetitisíce

V aukční síň se v sobotu odpoledne proměnily muzejní prostory na chomutovské radnici. Konala se tu totiž Zvonková benefiční aukce na podporu hendikepovaných dětí.

Do dražby přispěli svými výtvory chomutovští výtvarníci a řemeslníci. Všichni dostali stejné zadání – ztvárnit téma zvonek, rolnička, cinkání. Návštěvníci tak měli možnost získat díla například Marie Svobodové, Jitky Kůsové, Sylvy Prchlíkové, Josefa Šporgyho nebo Dana Černého a mnohých dalších.

Svým dílem přispěly do aukce také hendikepované děti, které vytvořily keramické zvonky. Celkem se dražilo více než sedmdesát předmětů. Aukci pořádalo Oblastní muzeum v Chomutově společně s Asociaci Pro HANDICAP. Této dobrovolné organizaci rodičů a příbuzných lidí s mentálním postižením byl určen výtěžek aukce.

Dražba přilákala mnoho zájemců, prostory byly zaplněné. Lákadlem určitě byla i možnost naživo potkat herečku Miluši Bittnerovou ze seriálu Ordinace v růžové zahradě a herce a hudebníka Petra Baťka, kteří se ujali rolí licitátorů a průvodců aukcí. Mnoho návštěvníků průběhu dražby jen přihlíželo, aktivně se zapojilo okolo tří desítek lidí. Příležitost získat originální umělecké dílo a k tomu přispět na dobrou věc využilo i několik firem. Drtivá většina dražených předmětů nakonec našla svého kupce, o mnoho předmětů svedli dražitelé napínavé souboje.

Aukce nakonec vynesla téměř padesát tisíc korun. Za dalších pět tisíc se prodaly výrobky dětí z Asociace, které byly k dostání v krámku ve vstupní hale a patnácti tisíci korunami přispěly tři soukromé firmy. Celkem tedy Asociace získala necelých sedmdesát tisíc korun.

Pro organizátory bylo překvapením, kolik lidí na aukci dorazilo, takový zájem dopředu nečekali. „Jsem mile překvapená, že v dnešní hektické době není osud těch dětí a jejich rodin lidem lhostejný. Opravdu nás to potěšilo,“ řekla předsedkyně Asociace Pro HANDICAP Dana Patočková. „Je úžasné, že se tak velká částka získala od obyčejných lidí, ne od sponzorů. Pro nás jsou to veliké peníze, hodně nám pomůžou.“

Sdružení použije peníze nejspíše na pravidelnou činnost. „Například bychom z toho mohli financovat hipoterapii, která je finančně náročná, ale dětem velmi prospívá. Snažíme se ulehčit rodinám. Chtějí pro své děti něco dělat, ale často na to nemají peníze. Bud jsou to matky samoživitelky nebo pracuje jen manžel, protože jeho žena nemůže kvůli náročné péči o postižené dítě chodit do práce. Na zvláštní škole bychom také chtěli rozjet rehabilitaci, tak sháníme peníze na potřebné vybavení.“ Kromě hipoterapie organizuje Asociace Pro HANDICAP kurzy plavání, rehabilitační pobyty nebo pracovní dílny. „Chtěli bychom moc poděkovat paní Andree Löblové z chomutovského muzea, která celou akci vymyslela, sehnala výtvarníky, nafotila katalog, je to hlavně její zásluha“, dodala na závěr paní Patočková.

Autorka: Lenka Kubalová

19.11.2009 v deníku Nástup

30 prosince 2009
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 19.11.2009 v deníku Nástup

Výstava betlémů, zvonků a zvonečků

Oblastní muzeum v Chomutově pořádá tradiční vánoční výstavu, která bude probíhat od 21. listopadu do 9 ledna v muzejních prostorách na chomutovské radnici. Zahájena bude v pondělí 21. listopadu ve 13 hodin v kostele sv. Kateřiny na náměstí 1. máje. Vedle tradičního hudebního vystoupení Louny české se letos na vernisáži divákům představí bubenický soubor Oklep se skladbami nastudovanými speciálně pro tuto příležitost.
Vánoční výstava představí jako každoročně množství pozoruhodných betlémů. Hlavním lákadlem letošního roku bude kromě pravidelně vystavovaného mechanického betléma Josefa Fialy jeho druhý pohyblivý betlém, který byl v průběhu tohoto roku autorem rozšířen o množství nových figurek a scenérií. Další více než dvě desítky betlémů jsme na výstavu zapůjčili z Krkonošského muzea v Jilemnici a z Třebechovického muzea betlémů.
V letošním roce je ovšem pro diváky připravena ještě jedna výstava, jejíž téma je s atmosférou Vánoc úzce spjato. V malém sále muzea bude vystaveno více než padesát zvonů, zvonků, zvonečků a rolniček, které jsme zapůjčili z Národního muzea v Praze — z kampanologické expozice na zámku ve Vrchotových Janovicích, z Uměleckoprůmyslového muzea v Praze a ze Středočeského muzea v Roztokách u Prahy. Stejně jako v loňském roce je vánoční výstava rozšířena i do prostor kostela sv. Kateřiny, kam svými výtvory přispěli žáci chomutovských škol.
Diváci se i letos mohou těšit na pravidelné sobotní koncerty, které jim zpříjemní předvánoční čas. Vždy v sobotu od 10 hodin je zveme k návštěvě koncertů Žateckého příležitostního sboru, Dětského pěveckého sboru Hlásek, Vokálně instrumentálního sboru chomutovského gymnázia a 19. prosince do kostela sv. Kateřiny na koncert Vlastislava Matouška a jeho rodinného souboru Schola specialis familiae.

Vánoční benefiční aukce zvonková

Absolutní novinkou letošního roku však bude benefiční aukce zvonková, kterou jsme se rozhodli uspořádat v den zahájení vánoční výstavy od 15 hodin. Její výtěžek bude věnován chomutovské asociaci Pro handicap.
V průběhu roku jsme oslovili chomutovské výtvarníky a řemeslníky s prosbou o přispění do této aukce. Všichni tvůrci dostali stejné zadání, a to autorské pojednání tématu zvonek, rolnička, cinkání… K naší velké radosti se do projektu zapojilo mnoho autorů a tak budou mít dražitelé možnost zakoupit díla například Marie Svobodové, Jitky Kůsové, Sylvy Prchlíkové, Josefa Šporgyho nebo Dana Černého a mnohých dalších. Svým dílem do aukce přispěly rovněž handicapované děti, které vytvořily množství krásných keramických zvonků. S katalogem všech dražených položek se můžete seznámit na internetových stránkách Oblastního muzea v Chomutově nebo asociace Pro handicap. Role licitátorů a průvodců aukcí přijali profesionální herci — Miluše Bittnerová známá ze seriálu „Ordinace v růžové zahradě“ či herec a hudebník Petr Batěk.
Vánoční benefiční aukce se tak může stát vítanou příležitostí, jak spojit příjemné s užitečným. Zakoupením originálních předmětů návštěvníci přímo přispějí ke kvalitnějšímu a zajímavějšímu životu chomutovských handicapovaných dětí a jejich rodin. Návštěvníci si zároveň vychutnají atmosféru klasických aukcí s licitováním, vyvolávacími částkami a údery aukčního kladívka. Andrea Löblová, kurátor výstavy.

18.11.2009 v Chomutovských Novinách

30 prosince 2009
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 18.11.2009 v Chomutovských Novinách

1811 chomutovské noviny

5.11.2009 v Chomutovském Deníku

30 prosince 2009
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 5.11.2009 v Chomutovském Deníku

Součástí tradiční vánoční výstavy v muzeu bude netradiční dražba

Tradiční vánoční výstava betlémů v chomutovském muzeu bude mít letos neobvyklé zahájení. Po vernisáži výstavy proběhne v muzejních prostorách radnice Zvonková benefiční aukce. Její výtěžek bude věnován chomutovské Asociaci Pro HANDICAP, dobrovolné organizaci rodičů a příbuzných lidí s mentálním postižením. „V průběhu roku jsme oslovili chomutovské výtvarníky a řemeslníky s prosbou o přispění do této aukce. Všichni dostali stejné zadání, a to téma zvonek, rolnička, cinkání…. K naší radosti se do projektu zapojilo mnoho autorů a tak budou mít lidé možnost koupit díla například Marie Svobodové, Jitky Kůsové, Sylvy Prchlíkové, Josefa Šporgyho, Dana Černého a dalších. Svým dílem přispěly do aukce handicapované děti, které vytvořily množství krásných keramických zvonků“ uvedla Andrea Löblová z muzea. Vernisáž výstavy se uskuteční 21. listopadu od 13 hodin, benefiční aukce začne v 15 hodin. Autor: Lenka Kubalová

Další stránka »