2023

Hiporehabilitace za každého počasí

29 listopadu 2023
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hiporehabilitace za každého počasí

I v letošním roce pořádáme pro své členy pravidelné hiporehabilitace 2x týdně za každého počasí. Hiporehabilitace má příznivý vliv na fyzické i psychické stavy našich členů. Služba je realizována díky finanční podpoře Statutárního města Chomutov.

         

Brandov 2023

17 srpna 2023
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Brandov 2023
Ve dnech 5. 8. 2023 – 12. 8. 2023 uspořádala Asociace Pro Handicap již tradiční tábor pro rodiny těžce handicapovaných dětí, které potřebují stálou asistenci. Po výborné zkušenosti z minulých let, byla pro místo pobytu opět zvolená horská obec Brandov. Velká přilehlá zahrada umožňuje dětem celodenní pobyt na čerstvém vzduchu. K hrám a relaxaci využily trampolínu, pískoviště a za příznivého počasí bazén. Velkou výhodou byla malá farma, kde se děti měly možnost seznámit s domácími zvířaty a s pomocí je nakrmit. Jedno odpoledne proběhla také hiporehabilitace a projížďka wagonetou. Kromě krátkých procházek po okolí, se podařilo uskutečnit výlet do německého BLOCKHAUSENU. Což je stálá výstava dřevěných soch, vyřezaných motorovou pilou. Tyto sochy v podobě zvířat a pohádkových bytostí, si mohly děti osahat, a tak i nevidomí si o nich vytvořili představu. Za nepříznivého počasí se hrály hry: „Člověče nezlob se“, „Tik tak bum“, nacvičovala se sebeobsluha a cvičilo se. Děti se na těchto výjezdech učí v rámci možností pomáhat jeden druhému, vzájemně se pochopit a tolerovat.
Celý pobyt byl velkým přínosem pro děti i dospělé.
TENTO TÁBOR SE UKUTEČNIL ZA PODPORY SPMP-ČR, KTERÉ TÍMTO VELMI DĚKUJEME.
       
    

Po stopách Vinnetoua

23 července 2023
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Po stopách Vinnetoua
Letos se nám podařilo uskutečnit velmi zajímavý tábor pro děti s handicapem, tentokrát u Jaderského moře. Zkušené asistentky zajistily bezproblémovou přepravu vlakem z Chomutova až do letoviska Rovanjska, kde děti strávily 8 netradičních slunečných dní u moře. Děti během svého pobytu se každý den koupaly v moři, cvičily jógu, ochutnávaly regionální jídla. Zažily jízdu nejen na motorových člunech po okolí, ale i na velké turistické lodi, na které dopluly mezi skály, kde se Vinnetou plavil na své kanoi. Ve večerních hodinách celá skupinka sledovala Vinnetouvi příběhy na televizi. Jedním z emotivních momentů byl výlet do skal, kde Vinnetou zahynul. Pro všechny to byly nezapomenutelné zážitky. Některé děti se k moři podívaly poprvé v životě. Tábor pro 7 dětí s různým stupněm postižení se podařilo uskutečnit díky finanční podpoře Statutárního města Chomutov a Nadace ČEZ.

Buřtguláš 2023

18 července 2023
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Buřtguláš 2023
2. července 2023 jsme se sešli u Patzeltů v horské vesnici Nová Ves.
Cílem akce bylo uvařit na ohni kotlíkový guláš a přivítat prázdniny. Domluvena byla i hiporehabilitace, o kterou mají děti vždy velký zájem. Po individuálních jízdách na koních a vystřídání všech zájemců, byla zapřažena vagoneta, a mohlo se vyrazit na projížďku krásnou přírodou Krušných hor. Počasí nebylo zrovna zvlášť příznivé, proto přišel vhod horký „BUŘGULÁŠ“, který se nám opravdu moc povedl. Po jídle a sladké tečce, kterou napekly maminky, došlo i na kytary a zpívání. Setkání bylo jako vždy velkým přínosem nejen pro děti, ale i rodiče.
Všichni si vyměnili zkušenosti a zhodnotili uplynulý školní rok a probrali možnosti do budoucna.
PRÁZDNINY MOHOU ZAČÍT!