KDE PENÍZE POMÁHAJÍ

Kuře opět rozdávalo

8 listopadu 2010
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kuře opět rozdávalo

I v roce 2010 jsme se pokusili uspět s našimi projekty u Nadace NROS – Pomozte dětem. Hodnotitelská komise vybrala individuální projekt a tak se letos štěstí usmálo na Míšu Sejčka. Kuře mu přispělo na elektrický invalidní vozík částkou 35 000Kč. Doufejme, že vozík přinese Míšovi už Ježíšek pod stromeček.

Děkujeme Kuřeti za jeho štědrost!

P.S. Maminka Eva si focení náležitě vychutnávala.

Elektrický vozík pro Věrku a Michala

18 dubna 2010
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Elektrický vozík pro Věrku a Michala

…abeb všechno zlé pro něco dobré.

S úmyslem zřídit ve škole tolik potřebnou cílenou rehabilitaci, jsme získali od Olivovy nadace finanční prostředky na vybavení rehabilitační místnosti. Bohužel pro všechny postižené děti, realizace tohoto projektu nebyla uskutečněna.

Byla nám ale umožněna změna projektu a peníze jsme použili na nákup elektrických invalidních vozíků pro Věrku a pro Michala. Na nákupu těchto vozíků se částkou 46 000Kč podílelo Konto Bariéry.

DĚKUJEME OLIVOVĚ NADACI A KONTU BARIÉRY za finanční podporu a lidský přístup. Bez jejich pomoci by naše děti tento vozík nikdy nevlastnily.Karneval dílna 090

MOTOMED

18 dubna 2010
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MOTOMED

PODĚKOVÁNÍ

Za  Asociaci pro HANDICAP, bychom  rády poděkovaly Kontu Bariéry za finanční dar na zakoupení MOTOMEDU. Nebýt Vaší ochoty nám pomoci, jistě bychom na vytouženou pomůcku stále ještě čekaly.

Jsme rodiči postižených dětí Stanislava Uhra a Veroniky Červené. Obě naše rodiny sháněly vhodnou pomůcku pro rehabilitaci dolních končetin, až jsme se dozvěděly o motomedu. Nejprve bylo zapotřebí pomůcku důkladně vyzkoušet, zda bude vyhovovat oběma rodinám. S touto záležitostí nám ochotně pomohli pracovníci zdravotnických potřeb z Ostrova nad Ohří. Přijeli, pomůcku předvedli, nastavili přesně dle potřeb dětí a vyzkoušeli, tak,aby plně vyhovovala všem požadavkům rodičů i dětí. Dále jsme se dohodli, že na určitou dobu, bude motomed zapůjčen do první i druhé rodiny, aby se vše vyzkoušelo i v rodinném prostředí.

Prostřednictvím Asociace Pro HANDICAP jsme požádali Konto Bariéry o finanční příspěvek a čekali, zda tento náš projekt finančně podpoří. A opravdu, podařilo se, projekt na zakoupení rehabilitační pomůcky zvané Motomed, uspěl mezi podanými žádostmi.

Nyní je tedy tato pomůcka majetkem našeho sdružení  a zatím ji využívají  obě zmiňované děti, které se po měsíci užívání střídají. Jako důkaz, toho, že byla podpořena velmi dobrá věc, vám zasíláme fotografie našich šťastných dětí. Se srdečným pozdravem  spokojené maminky Dana Uhrová a Stanislava Červená.

(more…)

Křesadlo 2009

7 dubna 2010
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Křesadlo 2009

Křesadlo – „cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“,

aneb poděkování za dobrovolnickou činnost panu  Romanu Pislcejkovi.

Devátý ročník Křesadlo 2009 se uskutečnil 4.března v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Odborná porota tentokrát hodnotila 16 nominací dobrovolníků z celého kraje. Záštitu nad slavnostním ceremoniálem převzala hejtmanka Ústeckého kraje paní Jana Vaňhová a primátor města Mgr. Jan Kubata. Mezi  šesti nejúspěšnějšími a tedy i oceněnými byl i Roman Pislcejk. Cenu za něho převzala  Dana Patočková, p. Pislcejk se dostavil později. Do „síně slávy“ Asociace Pro Handicap je to po Daně Patočkové a Petrušce Písaříkové – Brumeisenové  náš třetí oceněný dobrovolník.

(more…)

Wagoneta

4 ledna 2010
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Wagoneta

WAGONETA – článek z Chomutovského deníku

Unikátní koňský povoz pomůže hendikepovaným lidem z Chomutovska. Bude je vozit po různých akcích i na výlety mimo město.

Koni tažený vůz, který připomíná dostavník z amerických westernů, je vyroben na zakázku. „Je uzpůsobený pro lidi s postižením, má například nájezdovou plošinu pro vozíčkáře,“ říká Dana Patočková, předsedkyně Asociace Pro HANDICAP, která dlouhodobě pomáhá rodinám, pečujícím o děti s mentálním postižením a kombinovanými vadami.

Tento týden vůz svezl na kratší propagační jízdě od městského divadla k zooparku první dětské zájemce. „Holka to hrozně prožívala, strašně se sem těšila. Je to skvělé, že pro děti dělá něco takového,“ pochvaloval si novinku otec jedné z pasažérek Josef Kupec z Chomutova. Podle dalšího z rodičů je každá změna z běžného životního stereotypu pro děti přínosná. Příští rok se děti mají s koni taženým vozem vydat na vandr po republice.

S nápadem na nový dopravní prostředek přišel Roman Pislcejk. „V Německu takové prostředky pro postižené běžně jezdí,“ prozradil bývalý vedoucí jezdeckého klubu, kde se inspiroval. Potah byl vyroben polskou firmou, která se na koňské kočáry specializuje. „Kvůli stabilitě má široký rozvor kol, je odpružený, sedačky jsou vybavené pásy. Může bez problémů do terénu i na silnici, má osvětlení i blinkry,“ popsal vybavení vozu Pislcejk. V Česku je to první kousek svého druhu.

K tažení sedmi set kilového jsou zapotřebí silní koně, ty si sdružení bude půjčovat. Netradiční dopravní prostředek mohou využít i jiné organizace i soukromé osoby. „Můžeme ho půjčovat i seniorům, případně na různé slavnosti i rodinné oslavy,“ přiblížila další možnosti Patočková. Pořízení povozu vyšlo na dvě stě tisíc korun, částku zaplatili dvě severočeské energetické firmy.

(more…)

Tandemové kolo pro Vojtu

1 ledna 2010
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tandemové kolo pro Vojtu

V letošním roce se nám podařilo u NROS uspět s individuálním projektem tandemového kola pro Vojtu Deáka,  jehož rodiče se nechali inspirovat úspěšným projektem tandemu pro Věrku.

Děkujeme všem, kteří tento projekt podpořili a všem ,,Deákům“ přejeme mnoho ujetých cyklokilometrů bez nehod !

(more…)

Tandemové kolo pro Věrku

1 ledna 2010
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tandemové kolo pro Věrku

V roce 2008 podpořila náš projekt na výrobu a zakoupení tandemového kola NROS, nadace Dobrý skutek a spousta mých kamarádů a spolužáků.

Jedná se o speciální tandem, dělaný na zakázku firmou TANDEMSERVIS pana Lednického.

Je částečně skládací aby se nám vešel do auta a  vybaven elektromotorem, to když Věrku přestane bavit šlapání… Na kole jsme podnikli spoustu výletů do okolí i společnou rodinnou dovolenou. Věrka sice trochu brblá, protože je to někdy docela dřina, ale když se cyklotrasa protká motivačními body, jako jsou restaurace, cukrárny, koupaliště apod., šlape jako o závod.

Pořízením tandemového kola se pro nás otevřela nová cesta ke společným zážitkům.

Tímto za celou naší rodinu děkuji všem výše jmenovaným, kteří nám pomohli zrealizovat jeden z našich snů. Bez jejich pomoci bychom toto kolo nikdy nevlastnili.

(more…)

ČT1 Kde peníze pomáhají

1 ledna 2010
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ČT1 Kde peníze pomáhají

 

http://www.youtube.com/watch?v=Q66tq7WUpH0