2020

Keramický kroužek v době Covidu

24 ledna 2021
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Keramický kroužek v době Covidu

Keramický kroužek probíhal v minulých letech 1x týdně na ZŠ a MŠ 17 listopadu. Letos, kvůli opatřením souvisejících s Covid19 jsme měli spíše homeoffice a tvořili jsme s dětmi doma. Výrobky jsme potom vypálili ve školní dílně s nadějí, že je budeme moci zpeněžit na prodejních trzích a přivydělat si tak na naše aktivity. Naděje se ukázala býti lichou. Jedinou prodejní příležitostí byl Krušnohorský regiofest. Přesto spousta výrobků zůstala na skladě, žádný další prodej, žádné peníze, zklamané děti i rodiče… Věříme, že bude v příštím roce lépe.

Keramický kroužek za normálních okolností sdružuje rodiče a jejich děti v nestresujícím prostředí a dává tak průchod jejich fantasii. Výrobky, které zde vlastnoručně vyrobí, pak mohou zpeněžit při různých příležitostech, nebo je prodávat na farmářských trzích, kterých se pravidelně zúčastňují. Výroba keramiky má pro rodiče i děti relaxační a terapeutické účinky a přináší jim zejména:
1. Zlepšování jemné motoriky
2. Integrace do přirozeného prostředí
3. Příprava na zaměstnání
4. Nácvik sebekontroly a sebeovládání
   

Hiporehabilitace 2020

22 září 2020
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hiporehabilitace 2020

I v této, ne příliš příznivé, době si užíváme na koních. Hiporehabilitace je jednou z pravidelných aktivit, kterou mohou členové Asociace Pro HANDICAP využívat.

 

     

Za Davidem do ZOO

21 srpna 2020
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Za Davidem do ZOO

Ve spolupráci se Sportovním klubem HANDISPORT, z.s. za a podpory Nadačního fondu severočeská voda pořádáme celodenní výlet do ZOO Praha, kde nám David Šťastný ukáže, jak i osoby s handicapem mohou pracovat.

 

Tábor tentokrát v námořnickém stylu

10 srpna 2020
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tábor tentokrát v námořnickém stylu

Začátek prázdnin prožily děti s handicapem tentokrát na Nechranické přehradě. Celý tábor se nesl v námořnickém stylu. Počasí bylo opět tropické a proto celý pobyt trávily děti hlavně u vody. Na táboře nechyběly ani klasické táborové hry, táborové písně a táborový oheň. Jak již bývá zvykem, zavítali za dětmi také koně s vagonetou a povozili je po okolí. Zážitků bylo opravdu mnoho a když si pro děti přijeli „odpočinutí“ rodiče, dětem se vůbec nechtělo domů 😀

Děkujeme Statutárnímu městu Chomutov za podporu při realizaci tábora pro děti s handicapem.

           

 

Psychorelaxační pobyt v Českém ráji

9 srpna 2020
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Psychorelaxační pobyt v Českém ráji

Poslední červnový týden strávily děti s handicapem a jejich rodiče v Českém ráji. Ubytování bylo v krásném penzionu nedaleko přírodních krás Českého ráje. Počasí bylo luxusní a i když trochu sprchlo, nikomu to nevadilo. Během týdenního pobytu se nejen relaxovalo, ale také poznávalo a sportovalo. Pobyt opět splnil svůj účel a všichni se těší na další ročník. Děkujeme Statutárnímu městu Chomutov, SPMP ČR a sponzorům za finanční podporu.