2008

Křesadlo 2008

18 ledna 2010
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Křesadlo 2008

Petra Písaříková

Gabriela Hauptvogelová 17.03.2009 09:04
Petra Písaříková - Autor:Gabriela HauptvogelováTřetím ze šesti oceněných, kteří rozdávají svůj čas potřebným, je jednatřicetiletá Petra Písaříková z Chomutova. Sama má dvě zdravé děti, ale věnuje se také zdravotně postiženým dětem. Petra Písaříková už druhým rokem pomáhá organizovat různé akce Asociace pro handicap, která sdružuje rodiny s postiženými dětmi. Snaží se také těmto dětem vyplnit volný čas.
Cena Křesadlo: Žena, která se věnuje zdravotně postiženým dětem
Ke stažení  ZDE

„Krámeček“ u Ježíškovy pošty a Dáda

22 listopadu 2009
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem „Krámeček“ u Ježíškovy pošty a Dáda

12.12.2008

Předposlední akcí letošní roku byl prodej výrobků našich dětí na náměstí.
12.12. 2008 nám radnice umožnila u Ježíškovy pošty rozbalit „krámeček“ a k našemu velkému překvapení byli Chomutováci ochotni opět utrácet za tyto „dárečky pro radost“, přesto že nás podpořili na nedávném Benefičním představení.

Celkový výtěžek z tohoto prodeje byl 4.077Kč.

Děkujeme tímto chomutovským občanům za podporu našeho sdružení.

(more…)

Mikulášská

22 listopadu 2009
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mikulášská

05.12.2008

Co by to byl za Advent, kdyby se děti nesetkaly s Mikulášem. Proto i naše sdružení 5.12.2008 uspořádalo v Tajze Mikulášskou. Sešli jsme se v hojném počtu a děti si čekání na nadílku krátily pojídáním palačinek a popíjením horké čokolády. Když se Mikuláš s pekelnou družinou objevil, tajil se dech nejenom dětem. I mnozí dospělí zpytovali svědomí při pohledu na čerty a Lucifera, který měřil bezmála 2,5 m. Mikuláš a andělé měli hodně práce s rozdáváním balíčků a konejšením dětí, které ze sebe sypaly básničky a slibovaly sekání dobroty na několik let dopředu. Tak zase za rok. Děkujeme p. Rabasovi, p. Pislecejkovi.

(more…)

Benefiční představení

22 listopadu 2009
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Benefiční představení

03.12.200

Asociace Pro HANDICAP

uspořádala dne 3.12.2008 v Městském divadle II. benefiční představení „… jsme tu s vámi …„ ,

na kterém se podařilo pro naše postižené děti získat částku

138 558,- Kč

Tyto finanční prostředky budou použity na asistenční služby a činnost Asociace Pro Handicap

DĚKUJEME VŠEM SPONZORŮM A ÚČINKUJÍCÍM

(more…)

Harrachov

22 listopadu 2009
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Harrachov

29.10.2008

Na podzimní prázdniny v Harrachově budeme jistě všichni rádi a s úsměvem vzpomínat.

Slunečné počasí v prvních dnech pobytu nám dopřálo vyrazit na pár procházek a výšlapů v okolí. Nezapomenutelnou jízdu lanovkou okolo skokanských můstků na Čertovu horu a hřebenovou túru přes Studenov a Ručičky (již zde někteří odpadali a umdlévali) po Krakonošově cestě přes Rýžoviště zpět do Harrachova. Po důkladném zvážení fyzických možností s kapkou nedůvěry k Daniným odhadům vzdálenosti, jsme se na další výšlap nechali vyvézt až nad Ručičky a poslední kilometr na Dvoračky došli všichni a mohli si tak vychutnat sluneční paprsky a úchvatná panoramata Krkonoš. Zdatní jedinci zvládli pěšky i cestu zpět. Je pravda, že některým selhal orientační smysl a skončili v Rokytnici, ale byli poučeni, že v jejich případě není radno vzdalovat se od skupiny. (more…)

Pečení prasátka a narozeniny Věrky

22 listopadu 2009
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pečení prasátka a narozeniny Věrky

Dne 29.8. jsme se sešli v restauraci U pratura, abychom společně zavzpomínali na prázdniny, upekli si prasátko a oslavili narozeniny Věrky Patočkové. ,,Trošku“ se nám to protáhlo a NIC nezbylo.
DĚKUJEME ANDĚLE A IVÁNKOVI ZA ČUNÍKA A SERVIS !!!

(more…)

Příměstský tábor v chomutovském Zooparku

22 listopadu 2009
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Příměstský tábor v chomutovském Zooparku

08.08.2008

proběhl ve dnech od 4.8. – 8.8. 2008.

Vzhledem k tomu, že se nekonal EKO tábor v Podkrušnohorském zooparku, jehož účastníci měli být asistenty našich postižených dětí, měla celá tato akce namále. Nebýt obětavé práce dobrovolníků, kteří se nabídli a po celou dobu tábora se dětem věnovali, příměstský tábor by se také nekonal.

Děti vyrobily slámové korpusy , malovaly hedvábné šátky a zdobily trička savovou technikou. Vše hodlají zúročit na listopadové benefici. Kromě práce zde byly také hry a zábava v podobě stopované, diskotéky, projížďky Safari busem, krmení tuleňů apod.

(more…)

Psychorehabilitační pobyt v Itálii 2008

22 listopadu 2009
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Psychorehabilitační pobyt v Itálii 2008

22.6.2008

27.6. – 5.7. 2008 se uskutečnil 1. psychorehabilitační pobyt našeho sdružení u moře. Všem se to moc líbilo a tak doufáme, že nebyl poslední.Naše poděkování patří CK Regena a sponzorům akce Severočeské doly a Nadace Divoké husy.

(more…)

Asociace Pro HANDICAP v extrému

22 listopadu 2009
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Asociace Pro HANDICAP v extrému

22.06.2008

Ve dnech 20.6.-22.6. uspořádala Asociace Pro HANDICAP víkendový pobyt pro postižené děti v Perštejně. Celá víkendovka byla v duchu ,,extrémních sportů“. V sobotu sjížděly děti na raftech Ohři ze Stráže do Perštejna. Bylo extrémě málo vody, takže se rafting místy podobal kaňoningu. Děti i s rodiči si udělali extrémní výšlap ke (more…)

Noc snů

22 listopadu 2009
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Noc snů

01.06.2008

1.6. od 18 00 proběhla v Podkrušnohorském zooparku již podruhé Noc snů – celosvětová akce zoologických zahrad pořádaná pro handicapované, znevýhodněné děti a děti z dětských domovů. Děti si poslechly písničkáře, shlédly ,,Africké tanečnice“, opekly si buřtíky a sezobly dobroty z kuchyní našich maminek. Největším zážitkem byla jízda Safaribusem, který je zavezl přímo do pohádky. Doufáme, že na zážitky z letošní Noci snů budou všichni zase dlouho vzpomínat.

(more…)

Další stránka »