2011

Penzion SPORT

18 prosince 2011
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Penzion SPORT

Poděkování Nástup

4 prosince 2011
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Poděkování Nástup

5. Benefiční představení    „ …jsme tu s vámi… „

Rok se s rokem sešel a handicapované děti měly opět tu milou příležitost poděkovat svým vystoupením všem sponzorům za finanční podporu v roce 2011 a také všem kamarádům a dobrovolníkům za jejich nezištnou pomoc, bez které bychom  se jen stěží obešli.

Pro postižené děti z Asociace Pro HANDICAP  bývá benefiční  představení  velkým svátkem, na který se velmi těší a pilně připravují celý rok. Jejich celoroční práce se prezentovala v tom nejlepším světle na prknech, která znamenají svět – v chomutovském divadle. Zastánci hudby a tance si mohli užít vystoupení nejen našich dětí, ale i hostů z pražské konzervatoře Jana Deyla pro nevidomé a slabozraké, ze školy Jaroslava Ježka pro slabozraké  a nevidomé v Praze, ZUŠ Chomutov a ZUŠ Jirkov. Celým odpolednem provázel herec a moderátor Zdeněk Turek, který publikum i účinkující bavil svým osobitým humorem. Výrobky z dílen Asociace Pro HANDICAP  měli  diváci možnost  zakoupit v divadle a mnozí z nich tak učinili, protože částka z „krámečku“ spolu s dobrovolným vstupným se vyšplhala na  10.500,- Kč.

Celkový výtěžek z 5. Benefičního vystoupení je   120.500,- Kč,

Sponzoři akce:

Statutární město Chomutov, RWE Transgas ,Actherm s.r.o. ,Obec Březno, World Invest – stavební, Word Invest – nápoje, Mudr. Zuzana Pislcejková, Puls investiční s.r.o., NAREKS, Obec Málkov, Lidé a příležitosti s.r.o.,Technické služby Jirkov,  Město Jirkov

Děkujeme!

Prodej výrobků i nadále pokračuje v Jirkově v prodejně Cash & carry (bývalá EDEKA u sauny) a chomutovském muzeu při výstavě betlémů.

Podpořit nás můžete též prostřednictvím veřejná sbírky – zvláštní účet    č. 247987564/300 nebo do označených sbírkových pokladniček.

vice na www.aphandicap.cz

5. benefiční představení

26 listopadu 2011
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 5. benefiční představení

5. benefiční představení  „…  jsme tu s Vámi… “  je už za námi.

Celoroční práce našich dětí, rodičů, učitelů a všech přátel  se prezentovala v tom nejlepším světle na prknech, která znamenají svět – v chomutovském divadle.  Děti zaperlily v divadelní hře Šíleně smutná princezna. Zastánci hudby a tance si mohli užít vystoupení nejen našich dětí, ale i hostů  z pražské konzervatoře Jana Deyla pro nevidomé a slabozraké,  ze školy Jaroslava Ježka pro slabozraké a nevidomé v Praze, ZŠU Jirkov a ZŠU Chomutov. Celým odpolednem nás provázel herec a moderátor Zdeněk Turek, který publikum i účinkující bavil svým charakteristickým humorem a na závěr dokonce zakřepčil za doprovodu  bubenického souboru OKLEP.  V předsálí bylo možno opět zakoupit  originální výrobky z naší keramické dílny a spoustu dalších překrásných věcí, které vznikly pod rukama našich členů. A pro hladovce i gurmány  zde byla spousta neodolatelných dobrot.

Letošní benefice vynesla naším dětem 120.500,- Kč. Tuto částku tvoří dary od našich sponzorů, výtěžek ze vstupného a prodej výrobků postižených dětí. Tyto finanční prostředky opět poslouží k částečnému pokrytí nákladů na činnost Asociace PRO HANDICAP v následujícím roce 2012.

Tímto bychom chtěli znovu poděkovat všem sponzorům, účinkujícím a organizátorům a Mílovi Štáfkovi za nádherné foto.1. chomutovský fler jarmark

16 listopadu 2011
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 1. chomutovský fler jarmark

V sobotu 5. listopadu proběhl současně s farmářskými trhy 1. chomutovský fler jarmark na náměstí 1. Máje, v kostele sv.  Ignáce.  Představilo se zde přes 40 převážně regionálních tvůrců s produkty zaměřené na kreativní rukodělnou práci, umění a řemesla. Naše asociace zde měla svůj stánek, kde představila výrobky z vlastní dílny.

Naše poděkování patří Andree Löblové a Janě Moutelíkové, které celý jarmark zorganizovaly a umožnily nám se ho zůčastnit.

Děkujeme!

Víkendový pobyt na Červeném Hrádku

15 listopadu 2011
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Víkendový pobyt na Červeném Hrádku

Ve dnech 21. 10 – 23.10. strávily děti a jejich rodiče nezapomenutelný pobyt na zámku Červený Hrádek. Během pobytu podnikly večerní prohlídku zámku a expozici panenek na zámku, procházky po okolí, prohlídku jirkovských podzemních sklepů, besedu se zastupiteli města a besedu s paní Odstrčilovou, která povyprávěla  svůj životní příběh matky postiženého dítěte.

Celý víkend panovala příjemná atmosféra a všichni odjížděli plni nevšedních zážitků.

Naše poděkování patří kastelánovi Bedřichu Fryčovi a jeho ,,poddaným“, kteří se o nás po celou dobu vzorně starali a panu Šujanovi, který se pro nás připravoval báječnou krmi.

Děkujeme!

HandiCAMP

8 srpna 2011
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem HandiCAMP

CAMPhandicap – Příměstský tábor

Již potřetí se v prvním srpnovém týdnu uskutečnil příměstský tábor pro děti s nejtěžším tělesným a mentálním postižením z Chomutova a Jirkova, který pořádá Asociace pro HANDICAP. Tyto děti touží po dobrodružství stejně jako jejich zdraví vrstevníci. Bohužel, vzhledem k jejich hendikepu, je velice těžké jim tyto nevšední zážitky zprostředkovat. Každé z těchto dětí potřebuje po celou dobu tábora osobní asistenci, dopomoc a stálý dohled, což se výrazně promítá na ceně pobytu. Uvítali jsme opět nabídku ředitelky školy 17. Listopadu Mgr. Hany Horské, která umožnila tábor realizovat v prostorách školy, která dětem poskytuje bezpečí a prostor ke hrám i za nepříznivého počasí. Děti zde ovšem jako správní táborníci spaly ve spacácích.

Na programu tábora se objevily i takové ,,lahůdky“ jako je jízda koňským povozem na 2.mlýn nebo stezka odvahy do penzionu Sport, kde paní Kučerová připravila večer s postavami z pohádek. Hudba, zpěv a vůně pečených buřtíků se linuly do širokého okolí a lákaly kolemjdoucí

Touto cestou bych chtěla za všechny táborníky poděkovat Statutárnímu městu Chomutov, Mgr. Haně Horské za finanční podporu a poskytnutí prostor. Mgr. Janě Hřibovské, Anně Nitkové, Věře Fickové a Blance Benešové, které se po celou dobu tábora o děti staraly a připravovaly program. Paní Janě Kučerové a všem spřízněným duším za bezva večer. Ivanu Hajšovi – řezníkovi, který nám dodal buřtíky nejen na tuto akci, Pizzerii Quaranta a Lahůdkám Osada Jirkov za dodání vynikajících pokrmů pro naše děti. V neposlední řadě manželům Mentovým a firmě Čeps a.s., kteří zajišťují výlety s Wagonetou a koňmi.

Hamr

8 srpna 2011
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hamr

Psychorehabilitační pobyt v Hamru u Chlumu u Třeboně.

25.6 – 2.7. uspořádala Asociace Pro HANDICAP psychorehabilitační pobyt v Hamru u Třeboně v Jižních Čechách.

Děti i rodiče si opět jako každý rok prodloužili letní prázdniny. Vyrazili jsme do penzionu Alešův Dvůr v Hamru uprostřed překrásných rybníků.

Na každý den jsme si naplánovali výlet na který jsme se moc těšili. První výlet směřoval do Jindřichova Hradce na zámek a do muzea, kde jsme si s nadšením prohlédli největší pohybující betlém.

Další tři dny jsme strávili na naší wagonetě, kterou kočírovali manželé Mentovi z Hradečné u Chomutova, kteří za námi s koňmi přijeli na tři dny. Na wagonetě jsme projeli okolí Hamru s několika krásnými a velkými rybníky. První skupina jela na wagonetě, druhá zdatnější skupina jela na kolech. Počasí nám dovolilo se dva dny koupat v krásném přírodním pískovém koupališti v Suchdole nad Lužnicí, kde jsme plavili i koně. Byl to krásný zážitek jak pro členy Asociace, tak pro návštěvníky koupaliště.

Také jsme navštívili největší třeboňský rybník Svět a Schwarzenbergovu hrobku. A když už jsme byli v ráji rybníků a ryb, tak jsme navštívili vyhlášenou rybářskou baštu U Sumečka, kde jsme ochutnali rybí speciality jako je sumec, štika, losos, platýz, okoun, třeboňský kapr a jiné rybí speciality.

Další dny jsme navštívili Nové Hrady a jeden z nejkrásnějších zámků Hluboká nad Vltavou, který se nám všem moc líbil. Po náročných dnech, kdy jsme se večer vraceli do penzionu jsme příjemně poseděli v maštali.

Pobyt se velice zdařil a opět splnil svůj smysl. Tím je integrovat postižené děti do společnosti, sdružovat rodiny pečující o postižené děti a učit je vzájemné pomoci a toleranci.

RELAX

16 června 2011
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem RELAX

Ve dnech 27. – 29. května se už podruhé uskutečnil relaxační pobyt v Lázních Evženie v Klášterci nad Ohří. Tato akce byla určena maminkám, aby po namáhavé péči o své ratolesti takzvaně „dobily baterky“. Celý víkend se nesl v duchu pohody a rozmazlování se… Ať už v bazénu, ve vířivce, v parní lázni, ve vonné koupeli nebo pod rukama masérek. I procházky po lázeňském areálu či nedalekém zámeckém parku byly velice uklidňující. Po oba večery jsme si zašly do místní pizzerie „Kamenka“, jejichž pizzy nemají chybu. Komu se ještě nechtělo spát, zúčastnil se „župánkové párty“ na jednom z pokojů, kde jsme si povídaly při sklence dobrého vína. Myslím, že za všechny lázeňačky můžu říct: „Bylo to fajn a vřele doporučujeme i ostatním maminám.“

Farmářské trhy v Chomutově

3 května 2011
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Farmářské trhy v Chomutově

Poslední dubnovou sobotu na náměstí 1. máje odstartovaly farmářské trhy také v Chomutově. Bylo zde možno zakoupit potravinářské výrobky českých výrobců, zejména sýry a další mléčné výrobky, uzeniny, pečivo, ovoce a zeleninu vypěstovanou právě v nedalekém okolí. Naše asociace zde měla také svůj stánek a mohla se prezentovat vlastními výrobky z keramické dílny, ručně pletenými košíky a dále pak i pekařským uměním svých členů.  Součástí pevného stánku byla i atrakce určená zejména pro děti. A to vlastnoruční výroba originálních triček za využití dřevěných razítek a barev na textil. Vzhledem k tomu, že výběr z razítek a z barev byl velmi široký a kreativnost dětí byla neuvěřitelná, vznikalo mnoho krásných výtvorů, kterými se mohli kochat všichni procházející po dobu jejich zasychání. Nezanedbatelný příspěvek měla i děvčata Petruška a Verunka, která se aktivně podílela na propagaci asociace a neméně i na samotném prodeji. Výtěžek akce byl  uspokojující.  Těšíme se na příští farmářské trhy, které proběhnou 28. května opět od 8.00 hodin v Chomutově na náměstí.

Velikonoce v Harrachově

3 května 2011
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Velikonoce v Harrachově

Tak už ani nevím pokolikáté jsme trávili velikonoční svátky v Harrachově v penzionu u Ploců. Těžko se píše poněkolikáté o něčem, kde bylo všechno opět super včetně počasí, které  bylo opravdu luxusní. Někteří jedinci si mohli naposledy sjet Čerťák na lyžích, jiní zdatní tůristé došli pěšky až na Dvoračky a zpět a někteří lenoši se třeba jen tak povalovali na místním koupališti. Společně jsme pak podnikli výlet lanovkou na Čerťák a  projížďku na bobové dráze. Nezapomenutelný zážitek pro děti přichystali naši nováčci Pepa, Blanka a Jiřík s …, kteří pro ně připravili hledání pokladu. Úkoly byly připraveny i pro dospělé, tak jsme si hru užili opravdu všichni. Jediný háček nastal na konci cesty, kdy jsme poklad hledali opravdu VŠICHNI.  Pepa si dal opravdu záležet. Když už byli děti i dospělí dostatečně  zapatlaní od hrabání v zemi, napověděl a poklad byl nalezen.

Myslím, že Krakonoš nad námi drží ochranou ruku co se týče počasí, protože dnes (o týden později) museli v Harrachově vyjet i silničáři,  harrachovský hraniční přechod je uzavřen a všude leží souvislá vrstva sněhu…FUJ!

Další stránka »