2021

Hiporehabilitace 2021

3 února 2022
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hiporehabilitace 2021

Rodiče s postiženými dětmi se setkávají i několikrát týdně, aby svým dětem dopřáli nenahraditelnou formu rehabilitace, kterou hiporehabilitace beze sporu je. Všechny děti i rodiče si již zvykli na pravidelná setkání, při nichž nenásilnou formou zlepšují fyzickou i psychickou zdatnost dětí, ale i svou. Při doprovodu svých ratolestí, na které při jízdě dohlíží se nejen pobaví, ale předají si spoustu důležitých informací, které se týkají problematiky handicapovaných. To vše kousek od domova, na horách a na čerstvém vzduchu.

Hiporehabilitace je jednou z neoblíbenějších a nejvyhledávanějších služeb, které našim klientům poskytujeme.

Tato služba je poskytována za podpory Statutárního města Chomutov.

 

Vánoční vánočková akce – Globus Chomutov

20 prosince 2021
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánoční vánočková akce – Globus Chomutov
Vedení HM Globus Chomutov se rozhodlo podpořit naši činnost a to 25,- Kč z každé prodané máslové vánočky de luxe. Akce probíhala v období 2. – 12. prosince v Globusu Chomutov. Celkem se v uvedeném období prodalo 164 vánoček a vedení HM GLOBUS Chomutov věnovalo na činnost Asociace Pro HANDICAP částku ve výši 4.100,- Kč.  Velice si vážíme tohoto daru a děkujeme za spolupráci.
         
      

Krásné prožití vánočních svátků a úspěšný rok 2022

19 prosince 2021
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Krásné prožití vánočních svátků a úspěšný rok 2022

Děkujeme za podporu všem našim příznivcům a přejeme krásné prožití vánočních svátků a úspěšný rok 2022.

    

 

Handisport, z.s. vyjel za Davidem do ZOO

13 října 2021
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Handisport, z.s. vyjel za Davidem do ZOO

V sobotu 9.10. se uskutečnil dlouho plánovaný, díky koronaviru odkládaný a velmi očekávaný tématický výlet do Pražské ZOO.

Před dvěma lety mně přišel e-mail, že shání nového zaměstnance do zoologické zahrady v Praze a to do skupiny pomocně technických pracovníků. Podmínkou pro přijetí žadatele bylo, že mu byl přiznán invalidní důchod. E- mail jsem přeposlala s myšlenkou, že je škoda, že je to v Praze. Vůbec jsem při tom nepomyslela na Davida, který byl v minulých letech aktivním členem Asociace Pro HANDICAP a odstěhoval se do Prahy. Za pár dní mně volala Davidova maminka, že David nastoupil do zaměstnání! Měla jsem opravdu velikou radost, protože Davida znám a vím, že je moc šikovný a pracovitý. Moc si ale nevěří. Bohužel práce ve školách není na sebedůvěru lidí s mentálním a tělesným postižením zaměřena, proto je většinou provází pochybnosti o svých schopnostech téměř celý život.

Moc mně těší, že přes počáteční problémy se David sžil s kolektivem a práci si udržel. V práci je spokojený a je prospěšný. Dle slov hlavního zahradníka Bc. Davida Šimpacha si údržbu rozlehlého areálu zoologické zahrady už neumí představit bez pomoci těchto lidí. Říkal, že spolupráce s nimi je v mnoha ohledech jednodušší a příjemnější, než se zdravými.

Výletu se mimo členů HANDISPORTU zúčastnila Mgr. Vlasta Němečková, výchovný a kariérový poradce, stř. Jirkov Střední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov a žáci zmíněné školy. Účelem jejich pozvání bylo nejen zajištění sobotního výletu, ale především zprostředkování přímého kontaktu jak se zaměstnavatelem člověka s postižením, tak se samotným zaměstnancem tak, aby byli schopni práci s postiženými lidmi předat ve svém bydlišti jako dobrý příklad z praxe.

Sponzorem celé této akce byl Nadační fond Severočeská voda.

Dana Patočková

 

   

Lutová 2021

15 září 2021
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Lutová 2021

Po dlouhé, koronavirem vynucené pauze, jsme mohli uskutečnit v závěru prázdnin společný pobyt členů Asociace Pro HANDICAP v námi tak oblíbené Lutové v Jižních Čechách. Bohužel nám letošní počasí nebylo příliš nakloněno a převládlo chladno a deštivo.

Díky chladnějšímu počasí jsme ale mohli podnikat výlety do okolí např.do Chlumu u Třeboně s vycházkou a průtrží mračen okolo rybníka Hejtman nebo do samotné Třeboně a plavbou parníkem po rybníku Svět. Celodenní výlet jsme pak podnikli do Českého Krumlova, který měl být dle zpravodajství téměř bez turistů…, ale byla to zřejmě novinářská kavka…

Nemohli jsme se sice koupat v oblíbené pískovně Tušť, ale někteří se rozhodli pro sběr lesních plodin a někdo navštívil továrnu na keramiku v Jarošovicích.

Pobyt celkově přispěl k integraci postižených do společnosti a umožnil pečujícím rodičům výměnu zkušeností a poznatků z praxe.

Pobyt byl realizován za finanční podpory Statutárního města Chomutov.

  

  

   

    

  

    

Letošní tábor pro děti a mladistvé – Lesná 2021

3 srpna 2021
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Letošní tábor pro děti a mladistvé – Lesná 2021

Letošní tábor pro děti a mladistvé s postižením se již tradičně konal na Lesné v Krušných horách. Tábora se zúčastnilo 8 dětí s nejtěžšími formami postižení včetně dvou vozíčkářů. Školící středisko na Lesné a jeho okolí nám poskytuje dostatečný prostor pro naše aktivity s hendikepovanými.

Letošní ročník přinesl nejen již tradiční výlety do okolí, koulovanou, cestu za pokladem i výlet koňským povozem, ale nesl se i v duchu velkého dobrodružství, kdy jsme podnikali výlety do míst, kam jsme za léta, co Lesnou navštěvujeme, ještě nevkročili. A asi jsme věděli proč …. Místní lesní těžaři nám připravili nevšední adrenalinový zážitek ve formě totálně rozryté lesní křižovatky. Děti jsou ale již zocelené společnými pobyty a jsou zvyklé navzájem si pomáhat. Zvládli jsme to!!! Vozíky jsme převezli, vozíčkáře přenesli a šlapalo se dál. Akorát by to asi chtělo na straně těžařů více předjímat a přemýšlet a neprůjezdné cesty označit.

Chtěla bych tímto poděkovat kolegyni Pavle Mansfeldové, za mnohaletou vytrvalou účast na letních táborech a statečným táborníkům Pavlovi Stránskému, Romanu Salačovi a sourozencům Sabče a Honzovi Štrbačkovým, za nezištnou pomoc svým tělesně postiženým kamarádům.

Dana Patočková

Tábor byl realizován za finanční podpory Statutárního města Chomutov a Nadace Dětský mozek.