2021

Lutová 2021

15 září 2021
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Lutová 2021

Po dlouhé, koronavirem vynucené pauze, jsme mohli uskutečnit v závěru prázdnin společný pobyt členů Asociace Pro HANDICAP v námi tak oblíbené Lutové v Jižních Čechách. Bohužel nám letošní počasí nebylo příliš nakloněno a převládlo chladno a deštivo.

Díky chladnějšímu počasí jsme ale mohli podnikat výlety do okolí např.do Chlumu u Třeboně s vycházkou a průtrží mračen okolo rybníka Hejtman nebo do samotné Třeboně a plavbou parníkem po rybníku Svět. Celodenní výlet jsme pak podnikli do Českého Krumlova, který měl být dle zpravodajství téměř bez turistů…, ale byla to zřejmě novinářská kavka…

Nemohli jsme se sice koupat v oblíbené pískovně Tušť, ale někteří se rozhodli pro sběr lesních plodin a někdo navštívil továrnu na keramiku v Jarošovicích.

Pobyt celkově přispěl k integraci postižených do společnosti a umožnil pečujícím rodičům výměnu zkušeností a poznatků z praxe.

Pobyt byl realizován za finanční podpory Statutárního města Chomutov.

  

  

   

    

  

    

Letošní tábor pro děti a mladistvé – Lesná 2021

3 srpna 2021
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Letošní tábor pro děti a mladistvé – Lesná 2021

Letošní tábor pro děti a mladistvé s postižením se již tradičně konal na Lesné v Krušných horách. Tábora se zúčastnilo 8 dětí s nejtěžšími formami postižení včetně dvou vozíčkářů. Školící středisko na Lesné a jeho okolí nám poskytuje dostatečný prostor pro naše aktivity s hendikepovanými.

Letošní ročník přinesl nejen již tradiční výlety do okolí, koulovanou, cestu za pokladem i výlet koňským povozem, ale nesl se i v duchu velkého dobrodružství, kdy jsme podnikali výlety do míst, kam jsme za léta, co Lesnou navštěvujeme, ještě nevkročili. A asi jsme věděli proč …. Místní lesní těžaři nám připravili nevšední adrenalinový zážitek ve formě totálně rozryté lesní křižovatky. Děti jsou ale již zocelené společnými pobyty a jsou zvyklé navzájem si pomáhat. Zvládli jsme to!!! Vozíky jsme převezli, vozíčkáře přenesli a šlapalo se dál. Akorát by to asi chtělo na straně těžařů více předjímat a přemýšlet a neprůjezdné cesty označit.

Chtěla bych tímto poděkovat kolegyni Pavle Mansfeldové, za mnohaletou vytrvalou účast na letních táborech a statečným táborníkům Pavlovi Stránskému, Romanu Salačovi a sourozencům Sabče a Honzovi Štrbačkovým, za nezištnou pomoc svým tělesně postiženým kamarádům.

Dana Patočková

Tábor byl realizován za finanční podpory Statutárního města Chomutov a Nadace Dětský mozek.