2016

Velké Losiny

20 listopadu 2016
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Velké Losiny

V týdnu od 2.10 do 9.10.2016, se členové Asociace Pro HANDICAP vypravili do termálních lázní Velké Losiny. Cestu započali na chomutovském nádraží v 6:00 a kolem poledne, již byli na místě. Cesta vlakem byla plná překvapení ne vždy příjemných. České dráhy totiž neposkytují služby pro handicapované v rozsahu, na který jsme byli v minulosti zvyklí při cestování s tolika postiženými. Ale cestu tam i zpět jsme zvládli, „bez ztráty kytičky“.

V lázních nás už čekaly samé příjemné zážitky ve formě teplých léčivých k

oupelí, masáží nebo jízdy na tobogánu. Podnikali jsme procházky po blízkém okolí, kde jsme navštívili celodřevěný kostel, místní pálenici nebo papírnu. Tam si děti vyzkoušely ruční výrobu papíru a každý si vyrobil svoje originální přáníčko. Ke konci pobytu jsme si prohlédli zámek, proslulý čarodějnickými procesy a též se nechali vyvézt lanovkou na Dlouhé stráně za účelem prohlídky ojedinělého vodního díla – přečerpávací vodní elektrárny. Tento bod zájezdu byl splněn pouze z části – na

hoře byla děsná mlha a nebylo nic vidět 🙁

Tato akce se uskutečnila za podpory Statutárního města Chomutova.

příměstský tábor Lesná 2016

2 srpna 2016
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem příměstský tábor Lesná 2016

Děti z Asociace Pro Handicap, se v týdnu od 18. do 22. července, zúčastnily pobytu v horském areálu Lesná v Krušných horách. Společně si užívaly procházky, hry na louce a v rámci celodenního výletu si udělaly výšlap na televizní vysílač Jedlák, kde zjistily, co se stane, když dojde baterie v el. vozíku. Byly se podívat v Krušnohorském muzeu a prohlédly si zvířátka v nedaleké farmě. Společně si užily spoustu zábavy a prověřily své schopnosti na stezce odvahy.                                                                                           Už teď se těší a plánují tábor na příští rok.
Realizováno za finanční podpory statutárního města Chomutova.

chomutovm

Bořetice 2016

2 srpna 2016
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bořetice 2016

V druhém prázdninovém týdnu, vyjely děti z Asociace Pro Handicap, za hranice Čech, až na dalekou Moravu, do Bořetic, které se nacházejí v malebné oblasti Pálavských vrchů. Po dlouhé cestě se ubytovaly v penzionu ,,V zahraničí“, který je položen přímo mezi vinicemi. A mohl začít týden překvapení a zážitků.
První den byla samozřejmě seznamovací diskotéka, při které se vytratily veškeré zbytky únavy po cestě. Další dva horké letní dny, kdy teplota dosahovala k 38°C, strávily děti na krásném, čistém koupališti v Němčičkách. Následně se ochladilo na provozní teplotu a byl konečně prostor pro výlety. Při návratu, z výletu na zámek Mikulov, se konala vyhlídková plavba lodí po novomlýnských nádržích. Dále navštívily zámek Valtice a Lednice, kde se opět projely lodí po kanále v zámeckém parku. V průběhu celého týdne probíhaly průběžně návštěvy rozhleden, kterých je v tomto kraji opravdu nespočet. Poslední den pobytu se odehrál souboj v minigolfu a v odpoledních hodinách byla uspořádána návštěva vinného sklípku s odborným výkladem vinaře.

Byl to krásný týden plný zážitků.
Touto cestou děkujeme Nadaci AGROFERT, která pobyt podpořila.

Narozeniny Daniel a Veronika

10 července 2016
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Narozeniny Daniel a Veronika

Krásné odpoledne prožily děti z Asociace Pro Handicap ve sportovním areálu Duha v Chomutově. Futsalisté ze Spolku Chomutovská liga malého fotbalu pro děti připravili různé soutěže a všechny poté byly odměněny medailemi a sladkostmi. I přes závěrečný déšť se sportovní odpoledne dětem líbilo a odměnou pro organizátory byla jejich radost a nadšení při soutěžení. Jako hlavní program odpoledne byla oslava 18. narozenin Daniela Klementa a 26. narozenin Veroniky Heřmanové. I tato část odpoledne se povedla a oslavenci byli s jejich oslavou rozhodně spokojeni. Akce se zúčastnily i děti z Dětského domova Vysoká Pec a přispěly tím k hezkému odpoledni. Velké poděkování patří všem, kteří se na této akci podíleli a v neposlední řadě majiteli areálu panu Vojtěchu Čihařovi a funkcionářům Spolku Chomutovská liga malého fotbalu Jiřímu Kupcovi, Pavlu Fárovi a Martinu Jacklovi.

Velikonoce Harrachov 2016

19 dubna 2016
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Velikonoce Harrachov 2016

Chomutovský spolek Asociace Pro HANDICAP navázal i letos na sedmiletou tradici velikonočních psychorehabilitačních pobytů v Harrachově. Této akce se zúčastnilo 8 rodin z Chomutova a okolí.

Vzhledem k přetrvávající sněhové pokrývce se pobyt konal ve znamení zimních sportů v rámci možností limitovaných handicapem zúčastněných. K dispozici bylo speciální sportovní náčiní tzv, BISKI, které je uzpůsobeno lyžařské jízdě postiženého se zkušeným instruktorem. Díky pochopení personálu Sportovního areálu Harrachov a Zákoutí byla tato možnost využita za ideálních podmínek. K dalším sportovním aktivitám patřila jízda na saních, turistické aktivity a návštěva plaveckého areálu v polské Karpači.

Účastníci pobytu nezapomněli ani na tradice velikonočních svátků s obvyklou pomlázkovou nadílkou, kterou pro děti připravil Penzion Pavel Ploc a Fara.

Děkujeme všem a za rok na shledanou!