2012

Advent v Praze – muzikál Vánoční zázrak

3 prosince 2012
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Advent v Praze – muzikál Vánoční zázrak

Mikulášská nadílka

3 prosince 2012
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mikulášská nadílka

Benefiční aukce – Andělská

3 prosince 2012
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Benefiční aukce – Andělská

3. chomutovský Flér jarmark

3 prosince 2012
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 3. chomutovský Flér jarmark

Štúrovo – termální lázně

3 prosince 2012
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Štúrovo – termální lázně

Věrka narozeniny

3 prosince 2012
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Věrka narozeniny

4. příměstský tábor ,,Na kolečkách“

22 července 2012
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 4. příměstský tábor ,,Na kolečkách“

TÁBOR NA KOLEČKÁCH JIŽ PO ČTVRTÉ

V době letních prázdnin od 16. 7.  do 22. 7. 2012 proběhl již 4. příměstský ,,Tábor na kolečkách“, který  pořádá  chomutovská Asociace Pro Handicap pro děti s mentálním postižením a kombinovanými vadami. Tábor se uskutečnil v prostorách ZŠ a MŠ, 17. listopadu v Chomutově, kde měly děti zázemí, které jejich postižení vyžaduje. Tábora se zůčastnilo 9 dětí s nejtěžšími formami postižení, pro které bylo spaní a prázdninové působení ve škole a okolí silným žážitkem.

Na týdenním programu tábora byla například schůzka s policejním psovodem, který děti seznámil se svou prací a děti sami mohly vyzkoušet poslušnost jeho psa. Za nepřízně počasí byla využívána školní tělocvična, keramická dílna či interaktivní tabule. Vrcholem programu tábora byl výlet  wagonetou  na Druhý mlýn v Bezručově údolí, kde postižené děti z výšky koňského povozu zažily nenahraditelný  pohled na okolní svět. Tábor byl zakončen  tradičním setkáním v penzionu Sport. Jako na každém správném táboře i zde vznikaly první dětské lásky a při závěrečném loučení a rozdávání diplomů se mnozí táborníci neubránili slzičkám.

Zásluhu na bezvadném průběhu tábora mají především pedagogové z výše zmíněné školy, kteří se o děti starali a připravovali jim program i v době svého volna o letních prázdninách.

Poděkování patří Radě statutárního  města Chomutov za finanční podporu celého projektu a vedení  školy za poskytnutí prostor.

ČESKÝ RÁJ – Skokovy

22 července 2012
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ČESKÝ RÁJ – Skokovy

Počátkem letošních prázdnin uspořádala chomutovská Asociace Pro HANDICAP  psychorehabilitační pobyt v Českém ráji v obci Skokovy. Tato organizace, sdružující rodiny pečující o postižené děti pořádá pro své členy několik pobytových akcí ročně a snaží se tak prohloubit a  upevnit kontakty mezi rodinami a zpříjemnit jim nelehkou, neměnnou životní situaci.

Během letošního pobytu uskutečnili rodiče s dětmi mnoho výletů po Českém ráji a přilehlém okolí. Mezi největší zážitek patřil výstup na Trosky nebo výjezd kabinkovou lanovkou na Ještěd a návštěva ZOO v Liberci, kde děti s nadšením zhlédly unikátní krmení a cvičení tuleňů. V Jičíně se děti setkaly s Rumcajsem a Mankou a ve Starých Hradech se převlékly do dobových kostýmů a prohlédly si pohádkovou říši zdejšího hradu. Zážitkem nejen pro děti byl oběd ve středověké krčmě v Dětenicích, kde je přivítali svérázným ,,Co budete žrát, holoto!“ Na rozloučenou s Českým rájem podnikli rodiče s dětmi okružní jízdou historickou mašinkou malebnou krajinou okolo Humprechtu.

Pobyt přispěl ke zlepšení psychického a fyzického stavu jak dětí, tak rodičů. V neposlední řadě  byla důležitá  výměna zkušeností mezi rodiči postižených dětí.

Celý projekt mohl být uskutečněn za finanční podpory Statutárního města Chomutova a dalších sponzorů, kteří Asociaci Pro HANDICAP podporují.

2. chomutovský Flér jarmark

22 července 2012
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 2. chomutovský Flér jarmark
Naše výrobky

Naše výrobky

CIMG0147CIMG0143CIMG0146

Chomutovské farmářské trhy

22 července 2012
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Chomutovské farmářské trhy
Harrachov, Rebelové 105

Naše trhovkyně
Naše trhovkyně