Úvodní stránka » AKCE » 2023, Aktuality » Rybaření v Sedleci

Rybaření v Sedleci

26 května 2023
Předposlední květnový víkend proběhl ve znamení volnočasových a rehabilitačních aktivit v nádherném areálu rybníku Sedlec v obci Maštov.
Víkendový program byl pestrý a doslova nabitý událostmi.
Hlavním programem celé akce byla demonstrativní promo ukázka lovu ušlechtilých ryb, jako je například kapr, tolstolobik, nebo sumec na rybníku Sedlec, kde je trofejních ryb dostatek. Pečlivě organizovaný lov ryb probíhal pod velením vedoucího rybářského kroužku p. Ronalda Patzelta a za asistence dalších zkušených rybářů z řad Asociace. Úlovkům byla ihned, ještě ve vodním živlu, dána svoboda, tak aby ulovené ryby nestrádali a byl tak dán příklad členům rybářského kroužku. V rámci činnosti rybářského kroužku při sdružení byla uskutečněna výuková výstavka rybářského vybavení a náčiní s odborným výkladem, který byl samozřejmě přizpůsoben vnímání klientů.
Další událostí akce byly aktivity spojené s koňmi, tak jak se již v našem spolku stalo tradicí. Proběhly hyporehabilitační jízdy na koních, tyto jsou ostatně pravidelnou aktivitou organizace. Poté byl pár vyšňořených koní zapřažen do vagonety přizpůsobené pro handicapované a proběhly projížďky po přilehlém nádherném okolí podhorské destinace.
Pro znavené účastníky bylo připraveno pohoštění s tradičním opékáním špekáčků, což bylo radostně všemi kvitováno. Setkání rodičů postižených dětí, setkání lidí se stejnými problémy, se stejným přístupem k práci a k životu, setkání dětí samotných mezi sebou a jejich sociální začlenění, to jsou hlavní aktiva takovýchto akcí, které náš spolek organizuje.
 

2023, Aktuality