Úvodní stránka » AKCE » 2022, Aktuality » Tábor červenec 2022

Tábor červenec 2022

23 srpna 2022
Jako každý rok se začátkem prázdnin konal tábor pro postižené děti a mladistvé pořádaný Asociací pro HANDICAP Chomutov. Tentokrát opět v horském areálu Lesná v Krušných Horách.
Táborníky provázela během pobytu řada aktivit.
Již tradičně různé hry, „hledání pokladu“, stezka odvahy, koulovaná…. Děti také popustily uzdu své kreativitě při malování na kamínky, savování triček nebo psaní tábornického deníku. Další událostí akce byly aktivity spojené s koňmi, tak jak se již stalo tradicí. Proběhly hyporehabilitační jízdy na koních, tyto jsou ostatně pravidelnou aktivitou organizace. Další den byl pár koní zapřažen do vagonety přizpůsobené pro handicapované a proběhly projížďky po přilehlém nádherném okolí horské destinace.
Z brusu novou aktivitou bylo držení nočních hlídek, kdy 3 členná hlídka vždy spala ve stanu. Táborníci byli seznámeni s tím, jak si připravit jednoduchou večeři, jako například trenčianský párok s fazulou a jiné nutričně hodnotné dobroty, na polním vařiči.
V rámci rybářského kroužku spolku Handisport byl uspořádán společný výukový rybolov na přilehlém jezírku s přihlédnutím k rybolovné technice Plavaná.
Ukončení tábora bylo tradičně korunováno opékáním špekáčků, což bylo radostně všemi kvitováno. Definitivní tečkou za táborem byl monstrózní dort upečený dlouholetou členkou a místopředsedkyní Asociace Pro HANDICAP a vyhlášenou to pekařkou dobrot, paní Věrou Kupcovou.
Díky za možnost uspořádání tohoto tábora pro děti a mladistvé s postižením patří především Statutárnímu městu Chomutov a Ústeckému kraji, kteří podpořili náš projekt a umožnili konání této akce.
Pro všechny účastníky tábora to byl nezapomenutelný zážitek a tábor tak splnil své cíle ve smyslu integrace postižených lidí do společnosti.
      
  

2022, Aktuality