Úvodní stránka » AKCE » 2021, AKCE, Aktuality » Handisport, z.s. vyjel za Davidem do ZOO

Handisport, z.s. vyjel za Davidem do ZOO

13 října 2021

V sobotu 9.10. se uskutečnil dlouho plánovaný, díky koronaviru odkládaný a velmi očekávaný tématický výlet do Pražské ZOO.

Před dvěma lety mně přišel e-mail, že shání nového zaměstnance do zoologické zahrady v Praze a to do skupiny pomocně technických pracovníků. Podmínkou pro přijetí žadatele bylo, že mu byl přiznán invalidní důchod. E- mail jsem přeposlala s myšlenkou, že je škoda, že je to v Praze. Vůbec jsem při tom nepomyslela na Davida, který byl v minulých letech aktivním členem Asociace Pro HANDICAP a odstěhoval se do Prahy. Za pár dní mně volala Davidova maminka, že David nastoupil do zaměstnání! Měla jsem opravdu velikou radost, protože Davida znám a vím, že je moc šikovný a pracovitý. Moc si ale nevěří. Bohužel práce ve školách není na sebedůvěru lidí s mentálním a tělesným postižením zaměřena, proto je většinou provází pochybnosti o svých schopnostech téměř celý život.

Moc mně těší, že přes počáteční problémy se David sžil s kolektivem a práci si udržel. V práci je spokojený a je prospěšný. Dle slov hlavního zahradníka Bc. Davida Šimpacha si údržbu rozlehlého areálu zoologické zahrady už neumí představit bez pomoci těchto lidí. Říkal, že spolupráce s nimi je v mnoha ohledech jednodušší a příjemnější, než se zdravými.

Výletu se mimo členů HANDISPORTU zúčastnila Mgr. Vlasta Němečková, výchovný a kariérový poradce, stř. Jirkov Střední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov a žáci zmíněné školy. Účelem jejich pozvání bylo nejen zajištění sobotního výletu, ale především zprostředkování přímého kontaktu jak se zaměstnavatelem člověka s postižením, tak se samotným zaměstnancem tak, aby byli schopni práci s postiženými lidmi předat ve svém bydlišti jako dobrý příklad z praxe.

Sponzorem celé této akce byl Nadační fond Severočeská voda.

Dana Patočková

 

   

2021, AKCE, Aktuality