Úvodní stránka » AKCE » 2021, Aktuality » Letošní tábor pro děti a mladistvé – Lesná 2021

Letošní tábor pro děti a mladistvé – Lesná 2021

3 srpna 2021

Letošní tábor pro děti a mladistvé s postižením se již tradičně konal na Lesné v Krušných horách. Tábora se zúčastnilo 8 dětí s nejtěžšími formami postižení včetně dvou vozíčkářů. Školící středisko na Lesné a jeho okolí nám poskytuje dostatečný prostor pro naše aktivity s hendikepovanými.

Letošní ročník přinesl nejen již tradiční výlety do okolí, koulovanou, cestu za pokladem i výlet koňským povozem, ale nesl se i v duchu velkého dobrodružství, kdy jsme podnikali výlety do míst, kam jsme za léta, co Lesnou navštěvujeme, ještě nevkročili. A asi jsme věděli proč …. Místní lesní těžaři nám připravili nevšední adrenalinový zážitek ve formě totálně rozryté lesní křižovatky. Děti jsou ale již zocelené společnými pobyty a jsou zvyklé navzájem si pomáhat. Zvládli jsme to!!! Vozíky jsme převezli, vozíčkáře přenesli a šlapalo se dál. Akorát by to asi chtělo na straně těžařů více předjímat a přemýšlet a neprůjezdné cesty označit.

Chtěla bych tímto poděkovat kolegyni Pavle Mansfeldové, za mnohaletou vytrvalou účast na letních táborech a statečným táborníkům Pavlovi Stránskému, Romanu Salačovi a sourozencům Sabče a Honzovi Štrbačkovým, za nezištnou pomoc svým tělesně postiženým kamarádům.

Dana Patočková

Tábor byl realizován za finanční podpory Statutárního města Chomutov a Nadace Dětský mozek.

               

   

    

    

    

    

 

2021, Aktuality