Úvodní stránka » AKCE » 2017 » Lutová 2017

Lutová 2017

6 srpna 2017

Prázdninový pobyt Asociace Pro Handicap

Jak se již stalo tradicí, tak i letos se uskutečnil psychorehabilitační pobyt postižených dětí s jejich rodinami, v malebném koutě jižních Čech, v obci Lutová na Třeboňsku. Rovinatý terém Třeboňské rybniční pánve a okolí Lutové je protkáno sítí cyklostezek a tras, vytyčených přímo pro vozíčkáře. Děti s rodiči se tak mohly naplno věnovat turistice a cyklistickým výletům na speciálních kolech. Jízda na nafukovací kanoi, šlapadlech a koupání v nedaleké pískovně Tušť bylo téměř nutností k přežití tropických veder, která panovala po celý týden. V průběhu pobytu byl vyzkoušen nový typ invalidního vozíku vhodný pro náročnější podmínky, který nám zapůjčila firma Mave ze Vsetína.

Účastníci pobytu navštívili město Petra Voka- Třeboň. Všichni byli uchváceni malebností historického centra a nenechali si ujít okružní jízdu vláčkem „Třeboňáčkem“ s nenapodobitelným komentářem Petra Nárožného. Také projíždka výletním parníkem po rybníku Svět nepostrádala své kouzlo.

Nedocenitelným atributem nejen tohoto pobytu je výměna znalostí a zkušeností z praktického života, týkajících problematiky pečujících rodin. Též vzájemná psychická podpora není zanedbatelným prvkem takovýchto projektů

Psychorehabilitační pobyt uspořádala chomutovská Asociace Pro Handicap za podpory Statutárního města Chomutov.

2017