Úvodní stránka » AKCE » 2012 » ČESKÝ RÁJ – Skokovy

ČESKÝ RÁJ – Skokovy

22 července 2012

Počátkem letošních prázdnin uspořádala chomutovská Asociace Pro HANDICAP  psychorehabilitační pobyt v Českém ráji v obci Skokovy. Tato organizace, sdružující rodiny pečující o postižené děti pořádá pro své členy několik pobytových akcí ročně a snaží se tak prohloubit a  upevnit kontakty mezi rodinami a zpříjemnit jim nelehkou, neměnnou životní situaci.

Během letošního pobytu uskutečnili rodiče s dětmi mnoho výletů po Českém ráji a přilehlém okolí. Mezi největší zážitek patřil výstup na Trosky nebo výjezd kabinkovou lanovkou na Ještěd a návštěva ZOO v Liberci, kde děti s nadšením zhlédly unikátní krmení a cvičení tuleňů. V Jičíně se děti setkaly s Rumcajsem a Mankou a ve Starých Hradech se převlékly do dobových kostýmů a prohlédly si pohádkovou říši zdejšího hradu. Zážitkem nejen pro děti byl oběd ve středověké krčmě v Dětenicích, kde je přivítali svérázným ,,Co budete žrát, holoto!“ Na rozloučenou s Českým rájem podnikli rodiče s dětmi okružní jízdou historickou mašinkou malebnou krajinou okolo Humprechtu.

Pobyt přispěl ke zlepšení psychického a fyzického stavu jak dětí, tak rodičů. V neposlední řadě  byla důležitá  výměna zkušeností mezi rodiči postižených dětí.

Celý projekt mohl být uskutečněn za finanční podpory Statutárního města Chomutova a dalších sponzorů, kteří Asociaci Pro HANDICAP podporují.

2012