Úvodní stránka » AKCE » 2011 » Hamr

Hamr

8 srpna 2011

Psychorehabilitační pobyt v Hamru u Chlumu u Třeboně.

25.6 – 2.7. uspořádala Asociace Pro HANDICAP psychorehabilitační pobyt v Hamru u Třeboně v Jižních Čechách.

Děti i rodiče si opět jako každý rok prodloužili letní prázdniny. Vyrazili jsme do penzionu Alešův Dvůr v Hamru uprostřed překrásných rybníků.

Na každý den jsme si naplánovali výlet na který jsme se moc těšili. První výlet směřoval do Jindřichova Hradce na zámek a do muzea, kde jsme si s nadšením prohlédli největší pohybující betlém.

Další tři dny jsme strávili na naší wagonetě, kterou kočírovali manželé Mentovi z Hradečné u Chomutova, kteří za námi s koňmi přijeli na tři dny. Na wagonetě jsme projeli okolí Hamru s několika krásnými a velkými rybníky. První skupina jela na wagonetě, druhá zdatnější skupina jela na kolech. Počasí nám dovolilo se dva dny koupat v krásném přírodním pískovém koupališti v Suchdole nad Lužnicí, kde jsme plavili i koně. Byl to krásný zážitek jak pro členy Asociace, tak pro návštěvníky koupaliště.

Také jsme navštívili největší třeboňský rybník Svět a Schwarzenbergovu hrobku. A když už jsme byli v ráji rybníků a ryb, tak jsme navštívili vyhlášenou rybářskou baštu U Sumečka, kde jsme ochutnali rybí speciality jako je sumec, štika, losos, platýz, okoun, třeboňský kapr a jiné rybí speciality.

Další dny jsme navštívili Nové Hrady a jeden z nejkrásnějších zámků Hluboká nad Vltavou, který se nám všem moc líbil. Po náročných dnech, kdy jsme se večer vraceli do penzionu jsme příjemně poseděli v maštali.

Pobyt se velice zdařil a opět splnil svůj smysl. Tím je integrovat postižené děti do společnosti, sdružovat rodiny pečující o postižené děti a učit je vzájemné pomoci a toleranci.

2011