Úvodní stránka » AKCE » 2010 » Velikonoce Harrachov

Velikonoce Harrachov

13 dubna 2010

Pobyt v Harrachově od 1.4.2010 – 5.4.2010

Stává se krásnou tradicí, že Velikoonoční svátky tráví někteří členové našeho sdružení v Harrachově v krásném penzionu „ Pavel Ploc“. I letos využilo tuto nabídku několik rodin s postiženými dětmi. Naplánované byly i různé výlety. Například první výlet do Janských lázní, které slouží k rekreaci a rehabilitaci poruch pohybového systému.

Velkou atrakcí zde je kabinková lanová dráha,která nás vyvezla na Černou horu. Dále náš výlet pokračoval do nedalekého Vrchlabí, které jsme si mohli prohlédnout a náš výlet zakončit u dortíků a horké čokolády v tamnější cukrárně.

Druhý výlet byl do Rokytnice nad Jizerou, kde je možné se sedačkovou lanovkou dopravit na Lysou  horu. Jako velké zpestření pro všechny byla projížďka na sněžných skůtrech, kterými bylo naše ,,družstvo“přepraveno k dolní stanici čtyřsedačky na Lysou. Tohoto nelehkého úkolu se ochotně ujali zaměstnanci areálu v čele s panem Žalským, čímž jim ještě jednou velice děkujeme za výjimečný zážitek nejen pro naše děti.

Třetím výletem jsme se dostali až za hranice České republiky a navštívili  Polsko. Zde se nachází krásný vodopád „ Kamienczyk“, jak už název napovídá i cesta k vodopádu je kamenitá a náročná. Přesto ji celá skupinka zvládla a všichni jsme si mohli vychutnat krásný zážitek.

Abychom si i trochu zasportovali, byla na odpoledne pro nás připravena bobová dráha. Ta nadchla zejména všechny děti a tak se zde mohly pořádně vydovádět. Završením krásného dne pak byla návštěva pizzerie, kde si přišly na své i naše chuťové buňky.

Poslední večer před odjezdem jsme uspořádali „beránkový mejdan „ do kterého se zapojili všichni a přinesli různá velikonoční vajíčka, zajíčky a pečené beránky. Všude vládla dobrá nálada a my si říkali, jak se nám ten pobyt v Harrachově krásně vydařil.

Na Velikonoční pondělí si mužská část připravila pomlázky a podle tradice nás ženy a dívky přišli vyšupat. Od nás pak dostali výslužku. Tím jsme zakončili celý pobyt a po obědě jsme se rozjeli do svých domovů.

Na závěr bych chtěla říci, že i přesto, že složení účastníků tohoto zájezdu bylo tak rozmanité, podařilo se nám vytvořit velkou partu a zažít mnoho pěkných společných chvil. Děkujeme                 účastnice zájezdu Dana Uhrová

ZVLÁŠTNÍ PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ VŠEM ZAMĚSTNANCŮM LYŽAŘSKÉHO AREÁLU SPARTAK ROKYTNICE NAD JIZEROU ZA ZPROSTŘEDKOVÁNÍ JEDINEČNÉHO ZÁŽITKU A ZA VELICE VSTŘÍCNÝ A LIDSKÝ PŘÍSTUP K NAŠIM POSTIŽENÝM DĚTEM.

 

2010