Monthly Archives: Říjen 2019

Lutová již počtvrté

20 října 2019
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Lutová již počtvrté

Již počtvrté navštívila Asociace Pro HANDICAP z Chomutova Třeboňsko, konkrétně penzion Vyhlídka v obci Lutová. Vzhledem k tropickému počasí, které poslední prázdninový týden panovalo, trávili členové většinu času v pískovně Tušť, kde si vyzkoušeli například i jízdu na padelboardu nebo šlapadlech. Nechyběly ani krátké výlety do Třeboně, kde se již tradičně konala plavba parníkem po rybníku Svět nebo do Jindřichova Hradce, kde podnikli výlet známou Jindřichohradeckou úzkokolejkou. Při horkých letních večerech jsme si trochu přitopili ohýnkem, na kterém jsme si opekli buřtíky. Nechyběla ani živá produkce našeho multiinstrumentalisty Daniela Klementa, který nás bavil každý večer a hrál až do krve (prstů). Jeden z večerů byl věnován oslavě narozenin a diskotéce, na které se všichni náležitě vyřádili.

Velké poděkování patří panu Zdenkovi Novákovi a osadnímu výboru Lutová, který nám umožnil uspořádat rybářské dopoledne na návsi u místního rybníčku. Úlovky byly zulíbány a ve zdraví vráceny vodě.

 

Tábor pro děti s postižením

20 října 2019
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tábor pro děti s postižením

Táborovým pobytem v prvním červencovém týdnu již tradičně zahájily děti a mladiství z chomutovské Asociace Pro HANDICAP letošní prázdniny v Krušných horách, ve školícím středisku Lesná.

Na tento horský areál padla volba již po čtvrté díky jeho vzdálenosti od Chomutova a zejména ideálnímu terénu, který je vhodný i pro vozíčkáře.

Vedoucí tábora, které jim byly po celou dobu i osobními asistentkami, si pro ně připravily aktivity, které se odehrávají i na táborech pro zdravé děti. Počasí letošnímu táboru přálo a tak děti strávily celý týden plný her venku na čerstvém vzduchu.Tábor se neobešel bez hledání pokladu, šipkované nebo opékání buřtů. V letošním roce nechyběla ani tolik oblíbená projížďka Wagonetou, na kterou se děti vždy velmi těší. Na rozloučení s táborem dostaly děti nádherný a výborný dort od jedné z maminek – paní Kupcové, která je vyhlášenou pekařkou a sponzorkou tábora.

    

Benefiční představení „Jsme tu s Vámi“

20 října 2019
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Benefiční představení „Jsme tu s Vámi“